Reklama:

Co nowego o sarkoidozie?

Ten tekst przeczytasz w 6 min.

Co nowego o sarkoidozie?

medforum

Dbanie o cerę

Sarkoidoza - choroba wielu imion, nieustalonej etiologii, często przebiegająca bezobjawowo. Należy do chorób z kręgu ziarniniakowych (w przebiegu których tworzą się ziarniniaki).  Typowy ziarniniak sarkoidalny jest strukturą zbitą, przypominającą małą grudkę, złożoną ze skupisk makrofagów otoczonych przez pierścień limfocytów T pomocniczych (komórek należących do układu immunologicznego). Może zajmować różne narządy, zaczynając od węzłów chłonnych, płuc, skóry, wątroby, serca, kończąc na elementach narządu wzroku. Objawy – jeśli występują – mogą być bardzo różnorodne. 

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Skóra

gość
Forum: Skóra
Nie wiem co to jest :(
Witam,czy ktoś mi może pomóc? Vo to może być?
gość
Forum: Skóra
Uboczne po kortykosteroidach !
Byłem żle leczony przez dermatologa.Mam zanik tkanki, sćieńczona skórę, rozstępy,przebarwienia na białeodcień. Ktoś miał poobny problem. Jest szansa że skóra sama wróci do stanu zprzed choroby ??...
gość
Forum: Skóra
Znamię
Średnica 5mm. Zwróciło moją uwagę szczególnie przez odnogę, która raczej niedawno powstała i mam zamiar w tym tygodniu odwiedzić dermatologa - czy jest się czego bać?
gość
Forum: Skóra
dziwny pieprzyk
dzień dobry, zauważyłam u siebie dziwny pieprzyk koło pupy. Idę z tym do dermatologa, ale może już ktoś miał coś podobnego?
gość
Forum: Skóra
Czerwone okręgi na udach i rękach
Dzień dobry, dzisiaj rano zauważyłem sporo czerwonych okręgów na moich udach i rękach nie siedzą ani w żaden sposób nie bolą.czy wie ktoś co to jest?
gość
Forum: Skóra
Zaczerwienienie pod okiem
Witam mam problem od ponad miesiąca z zaczerwienieniem pod okiem. Jest to piekące miejsce, jakby przesuszone. Kremy nawilżające pomagają złagodzić objawy ale zawsze to wraca. Co to może być?
Reklama:
Reklama: