Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Dzień dobry, tętniaka w mózgu 4mm wykryty w październiku 2025r, po wizycie u neurochirurga kwalifikacja na embolizacje . Przed tym nudności, zawroty głowy przez które pobyt w szpitalu tam wykryto tętniaka, zawroty leczone polvertic, przyczyną prawdopodobnie jest zespół tętnicy kręgo-podstawnej. Zabieg embolizacji odbył się w lutym 2026r. Zawroty są dalej, trwają cały czas czasami silniejsze. W dniu po zabiegu straszny ból głowy, zawroty, nudności, na drugi dzień to samo, ogólnie złe samopoczucie, gorsze niż przed zabiegiem plus ciśnienie 160/103 gdzie ciśnienia nigdy nie było. Krew z nosaPo podaniu tabletki spadło ciśnienie do 130-140, to wyszło dobrze, na następny dzień ciśnienie się wahało tzw skoki ciśnienia co 5 minut: 141/89 112/89 130/90 Itp. Czy ktoś z państwa mail takie objawy? Czy będzie konieczne leczenie nadcisnienia? Czy istnieje możliwość że to jednorazowa sytuacja pozabiegowa? Czy ktoś miał podobną sytuację ?
1 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
/ gość
Witam, ja miałem swój zabieg klipsowania tętniaka (tętnicy przedniej łącznej) 12 grudnia 2007. Zabieg trwał 6 godzi, w trakcie separowania tętnicy z malformacją (naczynie 3 mm tętniak 7mm) doszło do jego uszkodzenia i wylewu krwi na stole operacyjnym. W czasie zabiegu podano mi 6 jednostek krwi to prawie 3 litry. Po zabiegu odzyskałem świadomość dla siebie po 7 dniach natomiast wyszedłem ze szpitala po 11 dniach 23 grudnia 2007. Opuściłem szpital bez najmniejszych uchybień na zdrowiu 100%. obyło się bez rechabilitacji. Po półtora miesiąca około 28 stycznia wróciłem na operację założenia płytki w miejsce ubytku czaszki (prostokąt wielkości telefonu GSM). 1 kwietnia 2008 nie całe 4 miesiące od zabiegu ratującego życie wróciłem do pracy zawodowej. Po trzech miesiącach zostałem awansowany przez nowo utworzony zarząd firmy na stanowisko kierownika serwisu dwóch marek samochodowych (Audi VW). Tak przedstawia się moja historia z tętniakiem - cichym zabujcą.
2 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Cześć, mam w bliskiej rodzinie osobę po udarze rdzenia kręgowego. Udar 2 miesiące temu. Brak czucia od pasa w dół. Chcę dać jej nadzieję. Czy jest ktoś tu na forum kto po tym schorzeniu odzyskał sprawność?
6 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
/ gość
Cześć wszystkim, ​Zwracam się z prośbą o pomoc w analizie mojej sytuacji medycznej oraz o doradztwo w kwestii dalszej diagnostyki neurologicznej. Mam 30 lat i od dłuższego czasu zmagam się z barierami fizycznymi i poznawczymi, które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie i rozwój, mimo moich starań i wieloletnich treningów. ​Moja historia zaczyna się w 1996 roku – z dokumentacji okołoporodowej wynika, że doszło do poważnych komplikacji. W załączonej galerii podaję skany z książeczki zdrowia oraz wyniki EEG: https://postimg.cc/gallery/KYPnD5N/0c03b8bb ​Kluczowe fakty z dokumentacji: ​Poród w zielonych wodach płodowych (silne niedotlenienie). ​Zapalenie płuc tuż po urodzeniu (potwierdzone RTG klatki piersiowej). ​Patologiczna żółtaczka (narastająca bilirubina do 13,8 mg/dl). ​Moje obecne objawy i problemy: ​Brak jakiejkolwiek adaptacji mięśniowej i siłowej mimo systematycznych treningów (podejrzewam uszkodzenie szlaków motorycznych na linii mózg-mięsień). ​Deficyty poznawcze, trudności z czytaniem ze zrozumieniem, autyzm, IQ w granicach 70-73. ​W zapisie EEG widoczne zmiany w okolicach skroniowych (fale wolne). ​Pytania do specjalistów i osób z podobnym doświadczeniem: ​Czy badanie traktografii (DTI) może potwierdzić uszkodzenia mieliny lub szlaków motorycznych wynikające z niedotlenienia? ​Czy spektroskopia protonowa (MRS) celowana na płaty skroniowe może wykazać zaburzenia metaboliczne, np. obniżony poziom NAA (N-acetylasparaginianu)? ​Czy rezonans magnetyczny na aparacie 3.0 Tesla może wykazać mikrostrukturalne zmiany, których nie widział aparat 0.3 T? ​Szukam lekarza (woj. śląskie, najlepiej okolice Zabrza/Gliwic/Katowic), który potrafi rzetelnie zdiagnozować encefalopatię u dorosłego i pomóc w dokumentacji do orzecznictwa. ​Z góry dziękuję za pomoc i każdą wskazówkę.
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
Rls mam od dwóch lat. Biorę leki na Parkinsona. Działają na mnie 5 godzin . Wiec jedna tabletkę biorę o 21 a druga o2 w nocy . W przeciwnym razie zero spania. Spacerowanie cala noc . A tak sie zyc nie da . A trzecią biore w dzien o 13stej by móc chwilę posiedzieć czy poleżeć. Nie wiem czy to zycie jest takie fajne teraz .
104 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Niestety skasowało mi cały niemal post ...:) To neuralgia nerwów czaszkowych, czyli stan zapalny nerwów czaszkowych Zapraszam na FB: Elle Elle, mail: ezalewska676@gmail.com Generalnie trzymaj się tego: ciepło pomaga, a zimno szkodzi...Profilaktyka: ciepła kurtka z kapturem, najlepiej skórzana lub jakiś tam laminowana, impregnowana, to samo czapka, raczej nie dzianina, ale skórzany kapelusz, czapka pilotka, kaszkiet (?)..itp. Wysiłek powoduje wzrost ciepła organizmu, podobnie niektóre leki z poradni leczenia b.przewleklego... Generalnie: bardziej profilaktyka , bo leczenia tak naprawdę nie ma.... Śpij na poduszce elektrycznej, włączonej, ubieraj sie ciepło ( j.w.), jedz rozgrzewające rzeczy: owsianki, kasze...oraz rzeczy pikantne, tj.z pieprzem i papryczka chili, bo mają kapsaicyne, a to działa p.zapalnie...podobnie plastry rozgrzewajace, które możesz ciąć, no są na materiale, np.z doz.pl(te ich plastry rozgrzewające, zwykle, takie cienkie, ziołowe), możesz ciąć na małe kwadraciki, no. 1X1 cm, i dać to na zatoki, ale powyżej brwi, uwaga na oczy, skronie, na szyję) .A te grube ich plastry ( z węglem lub z żelazem?), to n i e można ciąć, ale ale na noc weź je o d czapkę na głowę, nie zdejmuj papieru z nich, no klej ci wejdzie włosy...)... Podobny problem miała ta słynna dr Wisłocka, nosiła chustkę, jak chcesz to też możesz nosić jakąś chustkę ' na pirata', a w niej lub pod spodem te plastry, one grzeją, dają ulgę..WAZNE: NIE możesz się spocić, bo jak wiatr zawieje, to będzie gorzej... Absolutnie z mokrą głową na dwór!!! Żadnego morsowania itp... i lepiej jest zapobiegać niż leczyć, zatem: profilaktyka...kaszkiet że skóry pod tym polarowa mini czapka, i na to kaptur...polecam kurtki z ..lateksu, lakierowanej skóry...odporne na wiatr... Profilaktyka jest lepsza niż leczenie, bo kiedyś i leki nlpz nie będą działać... Czyli zmiana o 180 stopni całego życia....
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Cześć wszystkim, jestem bardzo zdenerwowany i potrzebuję wsparcia. U mojej mamy (60 lat) około sześć miesięcy temu podczas rezonansu magnetycznego zdiagnozowano tętniaka mózgu, prawa półkula, środkowa tętnica. Wczoraj przeszła embolizację. Operacja przebiegła pomyślnie i wszczepiono jej stent. Jednak teraz odczuwa pewne objawy neurologiczne: Opada jej lewy kącik ust. Ma mocne osłabienie w lewej ręce i lewej nodze — może nimi bardzo słabo poruszać, ale nie tak sprawnie, jak prawą stroną. Mówi również, że czuje ciężar na lewych kończynach. Lekarz powiedział nam, że jest to spowodowane skurczem naczyń krwionośnych i że tętnica (w której wszczepiono stent) jest zwężona o około 50%. Obecnie przyjmuje leki, które mają pomóc w tym problemie. Mówi dzisiaj że nie czuje poprawy, i lekarz powiedział, że może być wymagana rehabilitacja. Jeszcze nic nie wiadomo, dzisiaj będzie mieć kolejny tomograf. Jestem przerażony i zmartwiony - czy to normalne, że takie objawy pojawiają się po embolizacji? Czy ktoś z Was ma doświadczenie w rekonwalescencją? Czy da się to odwrócić?
10 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
/ gość
Witam, dzisiaj mija dwa tygodnie od operacji kręgosłupa szyjnego, wstawienie implantach na wysokości C3-C4.Wczoraj miałam zdjęte szwy. Po zabiegu miałam problem z połykaniem i bólem gardła, po zastosowaniu leków ból ustąpił po tygodniu ale zdrętwiało mi pół żuchwy po stronie rany, rana tkliwa i bolesna, szyja obrzęknięta.Pojechalam z córką po tyg, na Sor i dowiedziałam się, że wszystko w porządku.Bardzo się stresuje tą sytuacją więc umówiłam się do neurologa.Mi zabroniono nosić kołnierz.Wczoraj lekarz mi powiedział, że wszystko jest świeże i trzeba czasu. Czy ktoś z państwa też miał takie objawy?Pozdrawiam
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: