Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

3 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
A czy to jest prawidłowe?
4 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
[CYTAT] gość 16-10-2023, 12:07:14 Dzien dobry Czy mogę prosić o interpretacje wyniku. Każdego dnia dusi mnie na wys.serca-48 lat- kobieta.[/CYTAT]
10 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Proszę o interpretację mojego wyniku EKG, kobieta lat 26
1 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
/ gość
Dobry wieczór. Mój tata lat 69 miał dzisiaj robione badania EKG w związku z planowaną na listopad br. operację usunięcia tętniaka aorty. Wizytę u kardiologa ma dopiero w październiku. Czy obraz EKG jest prawidłowy? Proszę o interwencję i pomoc.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Potrzebuję fachowca, który pomógłby mi zinterpretować wyniki, które mam w ręku. Partner jest obecnie w Zakładzie Karnym od 15.03.2023r. 06.2022 przeszedł operację angioplastyki wieńcowej. Z95.5 - Obecność implantów i przeszczepów związanych z angioplastyką wieńcową. 1. LAD+4DES, Cx+DES 02.06.2022 2.PTCA RCA+ 4DES 22.06.2022 Inne Rozpoznania: I25.0 - Choroba serca i naczyń krwionośnych w przebiegu miażdżycy, E78.0 - czysta hipercholesterolemia, F32.2 - Epizod depresji ciężki, bez objawów psychotycznych, G47.3 - Bezdech senny. Postać ciężka, W 11.2022 przeszedł alloplastykę całkowitą lewego stawu biodrowego. Przebieg bez powikłań. 15.03 został zatrzymany, 13.03 był u kardiologa. Leki kardiologiczne jakie brał do 13.05 to: - Acard 75, 1x1 - Areplex 75 1x1, - Dipperam 10+160 1x1 - Spironol 25 1x1 - Torsemed 10 1x1 - Bibloc 10 1x1, - Atoris 20 1x1, - Seebri Breezhaler 1x1, - Saxenda, - Milurit 300 1x1, - Iwabradyna 5 2x1 + leki neurol. i psychiatr. Lekarz zalecił odstać:: Torsemed 10, Areplex 75 i Dipperam 10 + 160mg, dodać Dipperamu HCT 10/160/12,5. Stwierdził nadciśnienie tętnicze na poziomie 160-170/80. Osłuchowo nad polami płucnymi symetryczny szmer pęcherzykowy. Bez obrzęków kk. dolnych. Po zatrzymaniu partner nie wziął ze sobą Torsemedu wskazując, że dipperam powinien być zamieniony na Dipperam HCT, którego nie posiadał. Był bez Torsemedu i Dipperamu HCT. Gdy dostałam 28.07 dokumentację widzę, że miał sam dipperam od 15.03 do 7.06 br. Potem lekarz rodzinny zalecił mu Diuver. Jednak mimo to od kwietnia widać objawy złego brania leków... Zaczęły mocno puchnąć stopy. Najpierw sporadycznie potem stale. Opuchlizna objęła łydki i podudzia. Nogi ma całe sine i spuchnięte do dzisiaj bez poprawy. 7.06 przepisano mu Diuver 5mg, a 16.06 zwiększono do 10mg. Jednak bez efektów. Zakład Karny we Wronkach próbuje zrzucić winę na brak aparatu CPAP, który dostarczyli mu dopiero po 5 miesiącach. Uważa, że mój partner nie potrzebuje kardiologa i że działania Zakładu są odpowiednie... Miał badania, w których poziom trójglicerydów na poziomie 203. Poziom NT pro-BNP 449,50pg/ml (n. <125). Poziom D-Dimerów 935,89ng/ml (n. <500). PSA-całkowity mieści się w n. tj. 2,15ng/ml (n. <4). Proszę fachową poradę: - Co oznaczają te wyniki, - Jaki wpływ może wywołać u osoby mającej w sobie 10 stentów brak Torsemedu, - jaki jest algorytm działania lekarza,
1 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
e[CYTAT] gość 15-01-2023, 13:04:49 Dzień dobry. Chciałbym się poradzić w kwestii problemów z arytmią. Wszystko zaczęło się około 6 lat temu. Aktualnie mam 35 lat. Były to dodatkowe skurcze w niewielkiej ilości. Wykonałem już niezliczoną ilość badania Holtera oraz usg serca. W USG nie wykryto za każdym razem żadnych nieprawidłowości. Holter albo nic nie wykrywał albo było to kilka arytmii komorowych i nadkomorowych, raz zdarzyły się także pary. Ostatnio jednak problem się pogłębił. Zauważyłem, że przy nachylaniu tworzył się dziwny objaw jakby uderzenia w sercu/łaskotania. Później zauważyłem, że w tym momencie po tym uczuciu łaskotania jest chwilowe wyhamowanie pulsu i po chwili dalej ruszało. Bywają okresy że dzieje się to codziennie ale są to pojedyncze epizody występujące co kilka a nawet kilkanaście minut a niekiedy co kilka godzin. Jednak 2 razy zdarzyło mi się coś takiego że działo się to praktycznie co kilka sekund. Towarzyszy przy tym niepokój, uderzenie gorąca i czasem potliwość. W takiej sytuacjach pomaga położenie się na plecach i po kilku minutach się to uspokaja. Czasem nie pojawia się ten objaw nawet miesiąc czy nawet 2 miesiące. Teraz znowu wróciło i tym razem te objawy pojawiają się np. na stojąco. Jak usiądę lub się położę to bardzo sporadycznie a nawet wcale nie pojawia się. Podsumowując objaw czuję uczucie łaskotania jakby takiego delikatnego uderzenia w sercu, po czym chwila pauzy na pulsie i ponownie wraca do normy. Wyniki pozostałe m.in krwi są ok. Zastanawiam się czy zakładać kolejne holtera:/ czy starać sobie z tym radzić w inny sposób. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i życzę wszystkim dużo zdrowia[/CYTAT][CYTAT] gość 16-01-2024, 19:40:21 Niczym się nie martw , ja z tym żyję już 30 lat , ciężko było się do tego przyzwyczaić , bo zawsze w trakcie był strach . Też mam dni że to mam co kilka sekund lub minut , a czasem wogóle .Grunt że się zbadałeś .[/CYTAT]
3 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Witam wszystkich Mój Tata miał operację serca i bajpasy. Niestety klatka się nie zrasta i go boli. Czy może coś zrobić oprócz kolejnego zabiegu? Czy zabieg mu pomoże? Naprawdę proszę o pomoc bo nie wiem jak mu pomóc i co robić. Bardzo was proszę o pomoc.
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Reklama:
Reklama: