Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Będzie potrzebny respirator i peg bo pojawi się niewydolność oddechowa i problemy z przelykaniem
97 komentarz
ostatni 7 dni temu  
/ gość
Witaj, mam dokładnie to samo jeśli chodzi o drżenie i okres czasu. Są momenty kiedy jest ok, a są dni że jest tragedia, rozsypuje coś, wypada mi z rąk itd. Nasila się w stresie czy nerwach ale nawet w zwykłych codziennych sytuacjach kiedy nie mam zbytnio powodu do stresu. Wstyd mi gdziekolwiek iść do ludzi z tym. Wypełnić jakiś wniosek w urzędzie, zapłacić za zakupy drobnymi czy wziąć kubek do płukania ust u dentysty... Lekkie drżenia miałem od dziecka (nerwica?) Ale od około dwóch lat stan się mega pogorszył. Fakt, te ostatnie dwa lata były bardzo dla mnie trudne ale czy to moga być "zszargane nerwy" ? Neurolog stwierdziła drżenie samoistne. Pierwszym razem brałem propanorol i neurovit. Poprawa chwilowa. Drugim razem przepisała Amantix. Faktycznie poprawa...na 4 dni, potem co raz gorzej. Teraz biorę akineton. Nie wiem właściwie po co bo nic nie daje. Lewa ręka jak u Ciebie drży ale mniej niż prawa. Kciuk najbardziej. TK robione, z głową OK. Neurolog również powiedziała, że to może być pozostałość po covidzie. Sam już nie wiem, żyć się odechciewa przez to. Mam zamiar zrobić badania tarczycy bo ponoć daje taki objaw. Również muszę zrobić test na boreliozę przewlekłą ponieważ kilka dni temu wyszło to mojej mamie - neuroborelioza, która również może dawać taki objaw. Mam również czasem drgania głowy/karku gdy np. właśnie leżę u dentysty lub patrzę długo w jeden punkt. Również szukam pomocy, jakiegoś rozwiązania, skutecznego leku...bo życie z tym jest naprawdę trudne :( Mężczyzna, lat 32
4 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Mam w rodzinie chorego na Parkinsona. Po wizycie u lekarza otrzymał receptę na Dopaminę . Zaczęłam szukać ratunku w ziołach. Dotarłam do " Amonita Muscaria " czyli " Muchomor Czerwony. Chory zaczął przyjmować w mikrodawkach grzyba i po dwóch miesiąca przyjmowania preparatu wyprostował się, przesypia całe noce, porusza się szybciej, ustaje drżenie ręki, wyraźnie widać zmianę nastroju na pogodny. Jest w internecie grupa, ludzi , którzy opisują swoją "przygodę" oraz działanie tego specyfiku. Grupa nazywa się " Amanita Muscaria Czerwone Kapelusze ".
79 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
Leki na depresję uszkodziły układ nerwowy spowodowały otępienie skroniowe
5 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Dzień dobry, badaniami, które mogą potwierdzić lub wykluczyć rozwijającą się chorobę Alzheimera lub innego rodzaju otępienie są m.in. testy neuropsychologiczne. W celu ich wykonania należy znaleźć w okolicy neuropsychologa, który takie testy wykonuje.
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Witajcie. Urodziłem się już z wadami wrodzonymi-niepełnosprawność ruchowa i inne mniejsze wady. W ostatnim czasie robiłem Tomograf komputerowy w celu kontroli oponiaka i torbiela. Dodatkowo lekarz zlecił sprawdzenie i upewnienie się czy nie mam dziecięcego porażenia mózgowego. Okazuje się że mam to (co już dawno podejrzewałem). W związku z tym chciałem się zapytać czy są jakieś badania w celu stwierdzenia jaki stopień tego porażenia jest?
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Na poprawę pamięci warto rozwiązywać różnego typu łamigłówki, wykreślanki, krzyżówki, czytać książki, wykonywać obliczenia matematyczne w pamięci, uczyć się nowych umiejętności, a także rymowanek/wierszy/piosenek na pamięć. Można również skorzystać z rehabilitacji neuropsychologicznej, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
23 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Jestem 40+ właśnie wyszedłem ze szpitala ze wstępną diagnozą, z receptą na madopar i skierowaniem do poradni chorób pozapiramidowych w warszawskim szpitalu bródnowskim. Mam wizytę w połowie 2024. Chciałbym zapytać jaka jest procedura krok po kroku w przypadku parkinsona, żeby być przygotowany na pierwszą wizytę, żeby nie przeoczyć żadnej ważnej kwestii ... Kiedy jest stawiana diagnoza, w którym momencie otrzymuje się refundację na leki (bo na razie płacę 100%), gdzie szukać specjalistów od parkinsona (podkarpackie), jakie są dalsze kroki po pierwszej wizycie w poradni parkinsonizmu .... ?
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: