Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Dzień dobry , Stwierdzono u mnie , że Kręg z odcinka lędźwiowego przemieścił sie do odcinka piersiowego, znajduje sie między kręgami piersiowymi. Mam bóle kręgosłupa od ponad 2 tygodni. Jak wygląda leczenie tego ? Czy konieczna będzie operacja ?
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Witam.Ja miałem stałe ataki dyskopatyczne od 25 roku życia.teraz 76 i rzadko,i lekkie.Z Australii zobaczyłem domowe,proste ćwiczenie na stojąco z naciskiem rękami na dwa wysokie do uszu kijkami i kilkanaście minut dziennie ustawiło układ kostny.oczywiscie to tygodnie i miesiące cwiczenia.pozdrawiam.j.suchocki Imielin.
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
[CYTAT]janek26 2023-04-10 13:04:28 worek oponowymi do 10mm , kanał kręgowy do 8mm[/CYTAT]
4 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Zacznę od tego, że odwiedziłam już 4 neurologów, jednego ortopedę i 2 reumatologów. Od 2 lat w nocy drętwieją mi ręce, głównie prawa, ale w lewej też się zdarza. Do tego zaczęły dochodzić: piekący, rozrywający ból dłoni, ból łokcia, ból barku. Diagnoza rok temu: łuszczycowe zapalenie stawów, obecnie reumatolog stwierdził że to nie to. Stawia na zespół ucisku gornego otworu klatki piersiowej lub neuropatia. Neurolog twierdzi, że to nie neurologiczne. Argument: drętwieją mi wszystkie palce, głównie 3 i 4, ale zdarza się wskazujący i maly. Rezonans odcinka szyjnego czysty, wykluczony zespół cieśni. Jest coraz gorzej. Drętwienie, mrowienie dłoni, osłabienie, nawet w dzień, prądy, czasem jakby łamanie w palcach. W nocy palący ból i mocne dretwienie. Dokąd się udać? Gdzie szukać pomocy. Nie działają żadne leki przeciwbólowe, jedynie sterydy, ale ile można..
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Brałam depakine chrono 500 rano i wieczór przez 10 lat. Od stycznia 2022 do maja 2022 odstawiłam całkowicie. Najgorszy lek na Świecie ! Straciłam pamięć i koncentracje. Zapominałam proste słowy, tytuły filmów, daty, imiona znanych aktorów, gubiłam wątek itd Czasem czułam się jak upośledzona dosłownie…w tym czasie miałam 2 napady.ostatni 4 lata temu bo dużym wysiłku na siłowni. Rok temu zmieniłam neurologa. Zrobiłam ponownie badania. Eeg wyszło dobre( chociaż nie mozna ufać całkowicie tym badaniom) bo można mieć dobre eeg i ataki. Zadecydował od odstawieniu depakine.ale biorę lamitrin rano 75 mg i 100 na na noc. Depakine nie powinny być kobiety w wieku rozrodczym. Wpływa bardzo złe na płód. I generalnie na wszystko. Żaden dobry neurolog nie przepisuje już depakine. Podobno jest zalecany jedynie przy padaczce wywolanej przez guza mózgu. Po pół roku od zaprzestaniu brania tej trucizny moja pamięć i koncentracja jest o wiele lepsza. Psychicznie czuje się bez porównania. Jestem spokojniejsza. Neurolog twierdzi ze za pół roku powinno być jeszcze lepiej bo depakine utrzymuje się bardzoooo długo w krwi. Czy ktoś z was jest Po odstawieniu leków.? Chciałabym wiedzieć czy pamięć i koncentracja wróciły czy te zmiany które dokonał w moim mózgu lek nie są w 100% odwracalne ? No i czy faktycznie można całkowicie uwolnić się od tej choroby..
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Proszę o numer telefonu do pana Józefa bo chciała bym się umowić na wizytę
446 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
MR głowy. Badanie wykonano w sekwencji FLAIR, T2, DWI, SWI, 3D-T1 w płaszczyźnie poprzecznej, T2 w płaszczyźnie strzałkowej, dożylnego podania środka kontrastowego - brak zgody Pacjentki na podanie środka kontrastowego. Dane ze skierowania: Proszę o ocenę ciągłości opon mózgowordzeniowych w okolicy czołowej. Mucocele powoduje ubytek tylnej ściany zatoki czołowej. K walifikacja przed operacją zatoki czołowej Opis badania: Brak środka kontrastowego znacznie obniża wartość diagnostyczną badania Intensywność sygnałów istoty białej i szarej mózgowia prawidtowa Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, symetryczny Wodociag mózgu 1 komora IV-ta prawidłowe, Rezerwa objętościowa na poziomie otworu wielkiego wielkiego zachowana Zatoka czołowa wypełiona zmianami o płynowym charakterze, zmiany o tym samym charakterze widoczne są w sitowiu oraz wypeliają w całości zatoki szczękowe. Zaburzenia powietrzności piramidy kości skroniowej po stronie prawej W obrębie lewobocznej części zatoki czołowej struktura o płynowym charakterze powoduje rozdęcie zatoki, glównie w zakresie tylnego ograniczenia kostnego. W tej lokalizacji nie uwidoczniono przerwania ciagłości struktur kostnych oraz przerw w ciagłości opon mózgu. Zmiany powodują modelowanie przedniodolnej części płata czołowego bez zaburzeń sygnału w obrębie tkanki mózgowej.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Witam miałem wypadek na hulajnodze trzy miesiące temu uderzyłem przez dziurę co wystawała na chodniku w znak złamany nos i na pulikach otarcia i na czole. Po trzech tygodniach od wszystkich badań wyleciała mi krew z nosa z czymś przezroczystym do dziś nie ma smaku i węchu biorę neurovid na odbudowę nerwów ale to nic nie da boję się że anosmia powoduje teraz bezpłodność i stosunek jest inny miał też ktoś z Panów???
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Reklama:
Reklama: