Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Hej, na wstępnie kilka słów o sobie. Mam 31 lat, jestem w dobrej kondycji, bez nadwagi i nałogów, alkohol też sporadycznie. No i mam następujący problem. Od później podstawówki, w przypadku dużego stresu lub po wysyłki fizycznym (najczęściej jak miałem przerwę od treningów) występuje u mnie przytrzymanie serca (trwa to poniżej sekundy) i jedno bardziej wyczuwalne uderzenie. I w zależności od tego czy mam dużo stresu czy mało może wystąpić raz w miesiącu lub rzadziej ew 3-4 razy w dzień (najczęściej wieczorem lub po południu). Miałem robione parę razy ekg w szkole średniej i wszystko było ok (po lekach na astmę dostawałem kołatania i na torze chyba mi wtedy 4x robiono ekg w ciągu 2mc). W tym roku miałem ekg we wrześniu 2x w ciągu jednego dnia gdzie się bardzo stresowałem (podejrzewano po covid zatorowość, jednak po agio tk stwierdzono, że nic mi nie jest) i nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Wtedy też kazano mi pomierzyć ciśnienie które w domu było w normie mimo, że reaguję alergią na ciśnieniomierz i ekg. Tętno spoczynkowe mam w normie zawsze około 60 wg Apple Watch średnia z 6mc to 56 bpm. Czytałem też, że takie parzy są raczej normalne i mogą się zdarzać w sytuacji większego stresu. Jakoś zacząłem ostatnio o tym myśleć a, że mam chyba skłonność do hipochondrii to zaczęło mnie to stresować. Bywało, że miałem takie epizody "nerwicowe" w przeszłości i po chwili się "ogarniałem". Szczerze mówiąc chciałbym aby ktoś po prostu z boku na to spojrzał i powiedział co o tym myśli.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
U mnie też niedawno stwierdzono mały ubytek międzykomorowy, mam 32 lata. Mam od czasu do czasu wysokie tętno chciałaś to sprawdzić i przy okazji wyszła ta wada. Żyłam normalnie póki się o tym nie dowiedziałam, często mnie coś kłuje tam gdzie serce, często mi z rana słabo, przez to chyba dostanę nerwicy.
2 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
/ gość
[CYTAT]Gość 2023-03-24 15:01:14 Cześć. Wczoraj dostałam wynik. 330. Jeszcze nie wiem, jak mam to traktować. Czy to rak? Od miesiecy mam silne biegunki, wymioty, bóle dookoła brzucha. Obecnie chodzę w pampersach, bo nie jestem w stanie kontrolować tego, co ze mnie wychodzi. 3 tygodnie pobytu w szpitalu, nerki wysiadły, zapalenie jelita grubego, odwodnienie. Teraz jestem w domu i robię płatne badania. Co mam o tym wszystkim myśleć? Za 3 dni jadę na konsultacje do gastrologa. Obecnie jestem tak słaba, że mam problemy z chodzeniem, źle widzę, jestem splątana. Napiszcie cokolwiek. Jestem taka skołowana. Becia[/CYTAT]
13 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Arytmia , u mnie od siłowni :) potas magnez sprawdź :) musi być w normie . Zawsze po treningu lub na drugi dzień mam szarpnięcie … niestety ciężary ;)
2 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
2 komentarz
ostatni 11 dni temu  
/ gość
Witam, może ktoś miał podobną sytuację. Jestem w 35 tygodniu ciąży i lekarz poinformował mnie iż na echo serca widoczna jest ,, przetrwała lewa zyla główna do lewego przedsionka z widoczną zatoką naczyniową" oraz ,, równoległe ustawienie zastawek a-v bez zmian istotnych hemodynamicznie ubytków u płodu" ale nie do końca zostało mi wytłumaczone co to konkretnie oznacza. Czy może miał ktoś podobna sytuację?
1 komentarz
ostatni 3 dni temu  
/ gość
[CYTAT] gość 12-09-2023, 14:27:43 [CYTAT] gość 12-09-2023, 14:27:12 [CYTAT] gość 12-09-2023, 14:26:40 Witam, Bardzo proszę o interpretację wyniku EKG syna - 17l. [/CYTAT][/CYTAT][/CYTAT]
4 komentarz
ostatni 17 dni temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: