Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Urojenia i omamy mogą być w schizofrenii, chorobach afektywnych, mogą być wywołane substancjami psychoaktywnymi lub wystąpić po ich odstawieniu jako część zespołu abstynencyjnego. Psychiatrzy zapisują wówczas leki przeciwpsychotyczne takie jakie się podaje chorym na schizofrenię. Domyślam się,że boisz się leczenia ale tak jest tylko na początku. Ja lubię chodzić do psychiatry . Na początku choroby wstydziłam się, trudno było się otworzyć.
15 komentarz
ostatni miesiąc temu  
W psychiatrii nie ma określonego czasu stosowania leków. Leki przeciwdepresyjne można odstawić po pierwszym epizodzie choroby. U mnie tak było ale po dwóch latach choroba wróciła i niestety leki muszę brać do końca życia- choruję prawie 30 lat. W pierwszych latach choroby miałam chęć odstawiać leki jak najszybciej bo wstydziłam się , że choruję. Teraz wiem , że nie mogłabym funkcjonować bez psychotropów. Życzę Ci aby twój epizod choroby był ostatnim bo to jest możliwe.
2 komentarz
ostatni miesiąc temu  
Czytałam pozytywne badania na temat działania dziurawca w leczeniu depresji i zapobieganiu jej nawrotom. Jestem pod opieką psychiatry i biorę leki ale zastanawiam się jakie są wasze doświadczenia z dziurawcem. Już kilka miesięcy jest u mnie dobry stan więc pewnie pora będzie odstawić mój brintellix. I tak sobie myślę czy nie przerzucić się na dziurawiec żeby właśnie zapobiec nawrotowi. Czy ktoś z Was stosował dziurawiec na depresję i z jakim skutkiem?
1 komentarz
ostatni 13 dni temu  
Tak, ta choroba moze tak zmienic myslenie...moze nawet pojsc duzo dalej.
10 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Dobry wieczór. Dzisiaj popołudniu próbowałem uciąć sobie drzemkę i leżałem 2 godziny w międzyczasie słyszałem że przyszedł wujek z babcią a ja nie mogłem usnąć i leżałem tylko z zamkniętymi oczami na łóżku i słuchałem (udawałem że śpię) o czym rozmawiają bo źle się czułem i nie miałem ochoty się pokazywać i tu jest problem bo moja ma mówiła że wyszedłem się przywitać z wujkiem a ja to widziałem całkiem inaczej czy to jakiś objaw chorobowy? Strasznie się boje ze to może być jakiś stan psychotyczny albo schizofrenia :-Y:-[
1 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
Ze schizolami jak z ruskimi - nigdy nie wiadomo. Będziesz się czuć niepwenie i zagrożona. Jak Ci to pasuje to wiesz co robić.
2 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
Andos koniecznie skontaktuj się z psychologiem,psychoterapeutą . Masz świadomość że Twoje wzorce są niewykształcone pod kątem do norm społecznych i emocjonalność jest również nieadekwatna do sytuacji . Z pewnością DDA , traumy wczesnodziecięce i późniejsza zaburzona socjalizacja to nie rokuje zbyt dobrze - dlatego występuje to wszystko o czym piszesz. Trudny i długotrwały proces psychoterapii przed Tobą . Trzymam kciuki, aby Ci się udało.
2 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
Witam mogę prosić o jakiś kontakt z osobami które doszły do siebie jest to dla mnie bardzo ważne dziękuję
38 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Reklama:
Reklama: