Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Takie są te choroby, że się człowiek odbija z "kąta w kąt". Twój kuzyn po prostu ucieka do domu, bo tam jest bezpiecznie. To nie jego wina że się boi. Nie udaje. Tylko z tą chorobą tak po prostu jest że mogą wystąpić takie objawy jak lęki. Mi osobiście się to zdarza tylko po lekach. W jednej pracy wytrzymałem 2 tygodnie. Pakowałem produkty w karton do wysyłki . I tam było tak że jedna pani przychodziła i mówiła mi jakie błędy robię i czułem lęk i ona mi jeszcze dowalała i wyszedłem z pracy powiedziałem że odchodzę. W kolejnej pracy były paczki po 30 kg do pakowania, do ciężarówek wytrzymałem 1 dzień . Wszedłem do tej ciężarówki i paczki tak szybko zaczęły lecieć , czułem strach i stres i zrezygnowałem. W kolejnej pracy utrzymuje się już 11 miesięcy. Sprzątam w McDonald's w nocy. Dalej czuje lęk, ale mimo choroby staram się pracować . Raz wyszedłem z pracy bo ból głowy i lęk był silny i pracodawca nie miał z tym problemu. Twój kuzyn musi próbować . Siedzenie w domu nie jest dla niego dobre, może mu się pojawić depresja . Powinien mieć jakieś hobby , nie tylko przeglądanie internetu. Ja np gram w gry. No i ostatnie jak jedzie gdzieś w gości to zaplanujcie mu jakoś dzień, niech pozwiedza okolice, jakieś ryby czy inne aktywności, siedzieć w domu można wszędzie. Schizofrenia to taka sama choroba jak rak. Tam też by się ktoś obijał z kąta w kąt .
2 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
Sprawdź skrzynkę z wiadomościami.
107 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
Dziękuję Prana. Ja dodam jeszcze że sama miałam kiedyś problem z narkotykami i po kilku latach po rzuceniu ich zgłosiłam się do psychiatry bo miałam atak psychozy u jednego lekarza to była psychoza i rok się u niego leczyłam, a po roku odstawiłam leki bo tak zalecił lekarz i chyba cztery miesiące funkcjonowałam bez leków aż trafiłam na obecną panią doktor i ona właśnie zdiagnozowała u mnie schizofrenię . W sumie to masz Prana racje . Przypomniałam sobie że kuzynka mojego męża ma identyczne objawy chodzi do innego lekarza i również ma zdiagnozowana schizofrenię lecz ona nie miała problemu jak ja z narkotykami. Pozdrawiam.
8 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Zauważyłem że w stanie powiedzmy przed psychotycznym wyobraźnia podpowiada błędny sposób interpretacji rzeczywistości. Jest to oparte na elemencie lęku który w sobie mam. Wtedy gdy opowiem komuś o tym to jego reakcje tylko pogłębiają ten stan bo widzę je przez pryzmat tej urojonej rzeczywistości. To powoduje pogłębianie się tej psychozy i dołączanie do niej kolejnych elementów. Myślę że grunt to się pozbyć tego elementu lęku który jest zakorzeniony w umyśle schizofrenika. Czy wy macie podbne spostrzeżenia ?
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
Moim zdaniem głosy w głowie pojawiają się gdy ktoś bierze swoje myśli do siebie.Ważne jest systematyczne zażywanie leków by nie zakłócić wahania dobowe leku bo może skończyć się to nasilonymi objawami choroby.
5 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Mam pytanie czy lekarz psychiatra może przepisać dwa leki Sulpiryd i Elicea o tym samym skutku ubocznym mlekotok. Ja dostałam i teraz się męczę ztym. Proszę o poradę.
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
Powinieneś powiedzieć lekarzowi o tych objawach. Zmiana leków jest po to żebyś czuł się lepiej a nie żeby zamulić. Wydaje mi się że to nasilenie zaburzeń lękowych ale lepiej przegadać to ze specjalistą
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Jak dostajesz skierowanie do tego szpitala? Powoli zastanawiam się żeby ustawić jakieś leki ale nie experymentując miesiącami.
3 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Reklama:
Reklama: