Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Dzień dobry Moja mama w wieku 67 lat miała 2 lata temu wszczepiony stymulator serca. Przewidziana kontrola wypadała w tym roku, ale przepadł jej termin. W rejestracji mówią, że najbliższe wolne terminy są na przyszły rok.  Mam poczucie, że to jest już trochę późno.  Czy mamie nic się nie stanie jak odczeka jeszcze 1 rok? Co można zrobić, żeby to przyśpieszyć? Czy można zrobić taka kontrolę komercyjnie? Proszę popradzcie. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie, Ola
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Dzień dobry mam pytanie moja mama miała kardiomiopatie przerostowa, nie zgodziła się na rozrusznik niestety zmarła zaniedbała chorobę może ktoś z chorych wytłumaczy się czemu niektórzy tak bardzo maja dość leczenia i nie chcą się leczyć 😔
9 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Hej, na wstępnie kilka słów o sobie. Mam 31 lat, jestem w dobrej kondycji, bez nadwagi i nałogów, alkohol też sporadycznie. No i mam następujący problem. Od później podstawówki, w przypadku dużego stresu lub po wysyłki fizycznym (najczęściej jak miałem przerwę od treningów) występuje u mnie przytrzymanie serca (trwa to poniżej sekundy) i jedno bardziej wyczuwalne uderzenie. I w zależności od tego czy mam dużo stresu czy mało może wystąpić raz w miesiącu lub rzadziej ew 3-4 razy w dzień (najczęściej wieczorem lub po południu). Miałem robione parę razy ekg w szkole średniej i wszystko było ok (po lekach na astmę dostawałem kołatania i na torze chyba mi wtedy 4x robiono ekg w ciągu 2mc). W tym roku miałem ekg we wrześniu 2x w ciągu jednego dnia gdzie się bardzo stresowałem (podejrzewano po covid zatorowość, jednak po agio tk stwierdzono, że nic mi nie jest) i nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Wtedy też kazano mi pomierzyć ciśnienie które w domu było w normie mimo, że reaguję alergią na ciśnieniomierz i ekg. Tętno spoczynkowe mam w normie zawsze około 60 wg Apple Watch średnia z 6mc to 56 bpm. Czytałem też, że takie parzy są raczej normalne i mogą się zdarzać w sytuacji większego stresu. Jakoś zacząłem ostatnio o tym myśleć a, że mam chyba skłonność do hipochondrii to zaczęło mnie to stresować. Bywało, że miałem takie epizody "nerwicowe" w przeszłości i po chwili się "ogarniałem". Szczerze mówiąc chciałbym aby ktoś po prostu z boku na to spojrzał i powiedział co o tym myśli.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
U mnie też niedawno stwierdzono mały ubytek międzykomorowy, mam 32 lata. Mam od czasu do czasu wysokie tętno chciałaś to sprawdzić i przy okazji wyszła ta wada. Żyłam normalnie póki się o tym nie dowiedziałam, często mnie coś kłuje tam gdzie serce, często mi z rana słabo, przez to chyba dostanę nerwicy.
2 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
/ gość
Próbowałem przejść spokojnie drugi zawał. Objawy były bardzo delikatne i pewno w spokoju doczekał bym na karetkę i wyczyszczenie oraz założenie nowych stentów ( po 11 latach zapchała się ta sama tętnica) ale mój defibrylator ratował mnie po swojemu rażąc 40 razy prądem (ok.800V i 16A). Odechciało mi się ponownego umierania na cokolwiek. Zakupiłem 22 magnesy i rozmieściłem nad podłogą w całym domu.
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: