Reklama:

Wszystko co dziś wiemy na temat rozruszników serca

Wszystko co dziś wiemy na temat rozruszników serca

medforum

Ból w klatce piersiowej u mężczyzn, zawał serca

Rozrusznik serca, nazywany jest także stymulatorem serca (kardiostymulator) i może być stosowany u pacjentów czasowo (odpowiada za stymulację w nagłych i niebezpiecznych sytuacjach) lub na stałe (rozrusznik jest implantowany pacjentowi). 

Jego zadaniem jest elektryczne pobudzanie serca. Stymulator serca składa się z baterii, układu elektronicznego oraz elektrod. Odpowiada za monitorowanie i kontrolowanie czynności mięśnia sercowego oraz wyzwalanie impulsów, wtedy gdy istnieje taka konieczność. O rodzaju stymulacji decyduje lekarz na podstawie przeprowadzonych badań oraz stanu chorego.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Zaburzenia rytmu

Łagodna niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej
Witam, mam 26 lat, ostatnio byłem u kardiologa ze względu na kucia w klatce piersiowej, miałem przypadki że przez te kucia nie mogłem złapać oddechu a przy próbie jego złapania kuło mnie bardzo mocno...
Moja mama miała wszczepiony stymulator w 2021 roku. Miała mieć kontrolę w tym roku, ale przegapiła termin. Kolejny wolny za rok - czy to nie za późno?
Dzień dobry Moja mama w wieku 67 lat miała 2 lata temu wszczepiony stymulator serca. Przewidziana kontrola wypadała w tym roku, ale przepadł jej termin. W rejestracji mówią, że najbliższe wolne term...
rozrusznik
moja babcia miała wstawiany rozrusznik, zastanawiamy się po jakim czasie wraca się do pełnej sprawności po takiej operacji?
Reklama:
Reklama: