Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Bardzo proszę o odczyt zdjęcia rtg kręgosłupa
5 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
/ gość
angioMR RM-Angiografia głowy (2023-09-18) TOF Po stronie prawej w przedniej części zbiornika mostowo-mózdżkowego tuż ptzy tylnej krawędzi piramidy k. skroniowej widoczne jest linijne pasmo nieznacznie podwyższonego sygnału w w sekwencjach przepływowych (TOF, veno), niewidoczne w sekwencjach T1 i T2 (morfologicznych). Pasmo ciągnie się od piramidy k. skroniowej w miejscu sąsiadowania zatoki esowatej i ICA i zanika w okolicy zatoki jamistej. Może to być odmiana przetrwałej tętnicy trójdzielnej, może artefakty. Proponuje MR z kontrastem NIe stwierdzam tętniaków innych tętniczych malformacji naczyniowych w obrębie koła Willisa. Naczynia prawidłowej szerokości, bez zwężeń i poszerzeń o gładkich zarysach. Bez złogów hemosyderyny Inne odmiany budowy: - karotyzacja prawej PCA - pętla naczyniowa na prawej CCA w odcinku C2 (skalistym) Torbiel szyszynki 8mm
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Dzień dobry, Mam wszczepioną zastawkę pudenza. Moje pytanie jest następujące: czy jeśli mam dren w brzuchu można wykonywać mobilizacje blizny? Proszę o odpowiedź
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Może doradzę, napisz na maila. slizher@gmail.com Nie jestem lekarzem.
3 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Witam serdecznie! Być może Państwo mi pomożecie. Mój problem polega na tym, że ok 15 miesięcy temu dostałam chrypę. Przechodziłam wtedy przeziębienie, ból gardła itp, zwykle objawy grypowe. Wyleczyłam wszystko oprócz głosu.. Głos mam mocno zachrypnięty, zanika mi, nie potrafię głośno krzyknąć, zaśmiać się itp. Jest to bardzo uciążliwe i mam szczerze tego dosyć. Momentami dołuje się i nie wyobrażam sobie powrotu do pracy jak skończę niedługo urlop macierzyński. Wyniki idealne, hormony, tarczyca wszystko w normie. Foniatra/laryngolog początkowo skierował mnie na jonoforeze krtani, efektów brak. Później dostałam zastrzyki nivalin, do tego witaminy z grupy b, efektów brak. Lekarz widzę ,że zaczyna powoli rozkładać ręce. Skierował mnie jeszcze na rezonans z kontrastem, który mam za 1,5 miesiąca. Tracę nadzieję na to, że kiedyś wróci mi mój naturalny głos. To wszystko trwa tak długo, a ja nie mogę sobie z tym poradzić. Może ktoś miał podobny problem i udało mu się to wyleczyć? Może macie jakieś propozycje, doświadczenie w takim przypadku? Liczę na każdą pomoc. Pozdrawiam Marlena, lat 28.
1 komentarz
ostatni 8 godzin temu  
/ gość
Ja tez tak mam, wlasnir wyszlam ze szpitala i dalej nie wiadomo co to jest.
4 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Musisz ćwiczyć pamięć. Warto wykonać badania. Hormonalne: tarczyca, przytarczyce, nadnercza, przysadka w całości. Insulinoopornosc, cukrzyca. Do tego zakaźne, gdyby były inne objawy. Warto zrobić testy miasteniczne przy zmęczeniu. Torbiele, guzy w głowie? Nadciśnienie śródczaszkowe? Niedobory witamin? Stwardnienie rozsiane?
4 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie guza przysadki mózgowej mojej mamy. Mama miała zrobiony rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu. W opisie badania znalazły się niepokojące informacje, takie jak: *** obustronne niestosunki naczyniowo - nerwowe z pęczkami twarzowo - słuchowymi *** owalna zmiana w topografii przysadki *** obustronnie w istocie białej ogniska demielinizacyjne głównie w ośrodkach półowalnych i podkorowo Następnie mama miała wykonaną tomografię komputerową po której zapytała lekarza co wykryła. Lekarz powiedział, że to glejak, ale na wypisie ze szpitala napisane jest prawdopodobnie gruczolak przysadki. Kolejne badanie rezonansem z kontrastem za tydzień. I moje pytanie brzmi dlaczego lekarz powiedział, że to glejak, a na wypisie jest gruczolak ? Czy glejak występuje też w przysadce mózgowej ? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie daje mi to spokoju. Mama ma 53 lata. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
Reklama:
Reklama: