Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Miałeś covida lub się szczepiłaś? Ja po szczepieniu miałam identyczne objawy, utrzymują się już 7 miesięcy. Po covid też mogą być neuropatie.
4 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
/ gość
Jeśli chodzi o nerwice to https://neuroza.pl/ wyjaśnia kwestie tych zaburzeń.
4 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
MR mózgu bez kontrastu iv (sekw. T1, T2, FLAIR, DWI/ADC, SWI w 3 płaszczyznach) wykonany w aparacie 1,5T opisany w systemie teleradiologii: Struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. W sekwencjach DWI/ADC bez ognisk restrykcji dyfuzji. W sekwencji SWI bez złogów hemosyderyny. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przymózgowe przestrzenie płynowe zachowane. Przysadka mózgowa niepowiększona. Złącze czaszkowo-szyjne w normie. Mała ilość pienistej wydzieliny w komórce sitowia przedniego po lewej. Może ktoś zinterpretować?
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
/ gość
Dzień dobry , Stwierdzono u mnie , że Kręg z odcinka lędźwiowego przemieścił sie do odcinka piersiowego, znajduje sie między kręgami piersiowymi. Mam bóle kręgosłupa od ponad 2 tygodni. Jak wygląda leczenie tego ? Czy konieczna będzie operacja ?
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Zacznę od tego, że odwiedziłam już 4 neurologów, jednego ortopedę i 2 reumatologów. Od 2 lat w nocy drętwieją mi ręce, głównie prawa, ale w lewej też się zdarza. Do tego zaczęły dochodzić: piekący, rozrywający ból dłoni, ból łokcia, ból barku. Diagnoza rok temu: łuszczycowe zapalenie stawów, obecnie reumatolog stwierdził że to nie to. Stawia na zespół ucisku gornego otworu klatki piersiowej lub neuropatia. Neurolog twierdzi, że to nie neurologiczne. Argument: drętwieją mi wszystkie palce, głównie 3 i 4, ale zdarza się wskazujący i maly. Rezonans odcinka szyjnego czysty, wykluczony zespół cieśni. Jest coraz gorzej. Drętwienie, mrowienie dłoni, osłabienie, nawet w dzień, prądy, czasem jakby łamanie w palcach. W nocy palący ból i mocne dretwienie. Dokąd się udać? Gdzie szukać pomocy. Nie działają żadne leki przeciwbólowe, jedynie sterydy, ale ile można..
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
To bylo w wielki piątek(07.04.2023) zrobilo mi sie strasznie slabo bylem caly blady musialem usiasc na podlodze bo bym sie przewrocil na ziemie czulem sie jakby ktos mnie udezyl bejsbolem przez głowę to stalo sie tak nagle. Zona robila mi oklady na kark z lodu dala mi wody zaprowadzila na lozko zaczelo mi sie robic lepiej, po pewnym czasie mialem drgawki z zimna jakbym byl w zimę na dwozu ale mi przeszlo. Nastepnego dnia zaczalem dziwnie widziec jakbym to nie byl ja jakbym widzial po 3,4 piwach obraz taki wyostrzony czulem sie otepialy zapominalem co mam zrobic problemy z koncentracja. Czasami czuje sie tak fatalnie jakbym mial zaraz zemdlec. Coraz czesciej mnie boli glowa z przodu i czuje pulsowanie zyl jak sa skronie jakbym mial strasznie duze cisnienie tam. Laryngolog wszystko jest dobrze ortopeda wszystko jest dobrze. W szpitalu mi robili ct mrt glowy wszystko dobrze. A jeszcze mi dfetwieja palce u dloni czasami po lewej a czesciej po prawej ale tylko jak leżę. Prosze o wasze opinie i pomoc moj adres w razie w mariuszkozieloppl@gmail.com
30 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Witam.  Opiszę z czym się zmagam, proszę o jakąś radę, co może pomóc w tych dolegliwościach.  Od 12 lat zmagań się silnymi napięciowymi bólami głowy (obecnie mam 30 lat), a w ostatnim czasie bóle znacznie przybrały na sile. Mam "zdretwiala" szczególnie lewą część głowy, włącznie z czołem, skroniami. Napięcie utrzymuje się codziennie, niemal cały czas. Napięcie przemieszcza się na lewą część twarzy , szyi, odczuwam też to napięcie w barkach, klatce piersiowej. Jednak w głowie czuję to najmocniej, jakby nie było tam życia, przepływu, energii, tylko silne napięcie i ból. Czuję się wtedy jakby "odłączony" od życia, myślenia, jest to najgorsze odczucie. Kiedy skupie się na tych napięciach w głowie moja twarz przybiera wtedy pewien grymas. Miałem robiony rezonans głowy ale nic tam nie wskazuje na moje dolegliwości. Robiłem niedawno rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa żeby wykluczyć tam jakiś ucisk na nerw i czekam na wyniki. Leczyłem się przez około 2 lata również na nerwicę natręctw, brałem różne leki od psychiatry i neurologa jednak nic nie wpłynęło na poprawę mojego stanu. Leki nie wpłynęły na siłę i częstotliwość natręctw oraz napięć. Obecnie nie biorę leków ponieważ tamte nie przyniosły żadnych rezultatów, a jeszcze sprawiały że byłem trochę jakby nie sobą, dlatego mogły negatywnie na mnie wpływać. Bóle są codziennie, prawie nieustannie, towarzyszą im pewne natręctwa, które te bóle wywołują i nasilają. Obecnie chodzę na psychoterapię i wiem, że somatyzowalem wiele przeżyć z dzieciństwa, emocji i stąd mogą być te silne napięcia. Moja mama również miała w przeszłości epizody nawrotów podobnych bóli głowy i nerwicy, jednak u niej trwało to kilka miesięcy i mijało, ostatni raz miało to miejsce 17 lat temu i trwało najdłużej bo ok 2,5 roku. Wtedy silnie to przeżyłem jako 14 latek. Szukam cały czas pomocy dla siebie w leczeniu ponieważ z tymi natręctwami i napięciami w głowie bardzo ciężko mi żyć, myśleć i pracować. Zastanawiam się żeby spróbować terapii akupunkturą oraz CBD i medyczną marihuaną. Bardzo proszę o radę, wskazówkę co może mi pomóc. Szczególnie proszę o radę lekarzy i osoby, które miały/mają podobne dolegliwości Pozdrawiam  Tomasz
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Witam, mam wielopoziomową stenoza kanału kręgowego, niestety pracuję jako magazynier, czy moja praca nie koliduje z moją chorobą. Dziękuję za odpowiedzi.
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
Reklama: