Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Muszę to napisać bo po prostu nie wiem jak to uczucie opisać. Zaczęło się dziś rano, wstałem z mniej więcej średnim samopoczuciem bo ciągle czuję niepokój i po paru minutach podczas chodzenia złapało mnie dziwne uczucie w tchawicy jakby ucisk, zapowietrzanie się, duszności, jakby coś mnie nagle zatykało w tchawicy muszę wtedy odkaszlnąć... serce wtedy czasem przyśpiesza/potyka się, włącza się silna panika, jakby dławienie w gardle, ciężar w klatce piersiowej. To uczucie pojawiło się nagle. Zaczęło się to parę godzin temu a do tej pory teraz czuję silną panikę, duszności, kołatanie serca. Nie chce mi się kolejny raz lecieć i robić ekg bo już ekg robiłem wiele razy, holter 1 raz, rtg klatki, morfologię. Mam też tak, jak dotknę palcami tchawicę to tak wtedy jakby mnie dusi... nwm jak to uczucie opisać.
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
Witam, mam pytanie: jakie macie objawy nerwicy lub napieciowego bólu głowy? Mi neurolog stwierdził napieciwoy ból głowy. Boli mnie głowa od dwoch miesiecy, teraz jest lepiej. Ale jak cos mnie zestresuje to boli bardziej, a ja sie nakrecałm, ze to cos złego. Zaczeło sie tak, ze w nocy sie budziłam, teraz jak bire leki jest lepiej.
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Jednak sporo tego się wydażyło w Twoim życiu. Jesteś mężczyzną który przełamał autorytet opiekunów, poradził sobie przez 3 lata bez wsparcia rodziny, musiał skonfrontować się z informacją o adopicji, a teraz doświadcza trałmy po scenach mordu. Przywrócenie zdrowia zaczęłabym od tego ostatniego, bo poczucie bezpieczeństwa otwiera drogę do zdrowia psychicznego, otwartego nastawienia do otocznia. Poszukaj grup wsparcia, może już ktoś próbował Ci pomóc i móglby pokierować Cię dalej. Jeśli chodzi o emocje to zacznij je śledzić, obserwować kiedy się pojawiają,co jest ich źródłem może być to strach, wstyd, bezradność to już sam odkryjesz. Przeanalizuj sytułacje kiedy wystąpiły, czy te sytułację jakoś Ci zagrażały, czy gdybyś nie zareagował to co by się stało. Emocje są potrzebne, tylko musisz zrozumieć kiedy się uruchamiają i czy ich manifestacja jest adekwatna do sytułacji.
3 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
Witajcie jakiś czas temu poznałem kobietę, która mi trochę namieszała w życiu, pojawiło się uczucie, które skończyło się stanem depresyjnym. W sumie dzięki niej trafiłem na super empatyczną Panią terapeutkę i mam już za sobą ponad pół roku psychoterapii. Jestem zupełnie innym człowiekiem w skrócie mówiąc. Wspólnie doszliśmy do wniosku że tamta kobieta ma histrioniczną osobowość, unikałem jej, ale po pół roku od urwania kontaktu dowiedziałem się całej prawdy. Wiem jak teraz cierpi, jakie ma roz***ne życie. Chodzi do psychologa, bo już sobie nie radzi, nie potrafi być sama, tkwi w jakims patologicznym związku, zmieniala wcześniej często partnerów, ale trafia na ludzi zaburzonych, bądź pogubionych, jest uległa, do przesady dba o fizyczność, lubi być w centrum uwagi, bije od niej seksualność. Ma bardzo niską samoocenę. Nie ma z kim porozmawiać, a tak bardzo chce być szanowana i lubiana. Książkowy przykład zaburzeń histrionicznych Heh, ja jestem empatyczny i mi tak na prawdę nie przeszło. Wiem że to dobra osoba. Wiem że mógłbym odzyskac jej zaufanie, wiem że cierpi również dlatego że nieświadomie mnie skrzywdziła. Boi się mnie, bardzo. Ale wiem o niej dosłownie wszystko i cholernie mi jest jej szkoda że tak cierpi. Obraca się w towarzystwie ludzi odklejonych od rzeczywistości, którzy ją wykorzystują, bez uczuć, jest zdradzana. Mam w sobie dużą chęć jej pomóc i wierzę że dzięki terapii zrozumie pewne rzeczy. Wiem że powinienem się puknąć w czoło i to zostawić, będzie mnie to kosztować masę czasu, energii, nerwów, a i tak mogę nic z tego nie mieć, przecież zacząłem fajnie ogarniać swoje życie. Ale gdzieś w środku czuje że to mogłaby być ta osoba... Bije się z myślami i nie wiem co robić. Kolejną wizytę u Pani mam dopiero za 11 dni. Pytanie do was czy jeżeli mi zależy, warto się kierować sercem i się w to pchać, pomagać jej zrozumieć świat i do tego wracać?
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
Witaj. Uważam, że poruszyłaś ważne zagadnienie dotyczące lęków. Istnieje takie coś jak panika w miejscach załatwień. Potrzebujesz wówczas odpowiedzenia sobie na kilka pytań, czy ja sobie wmawiam ten lęk, czy on pojawia się w innych sytuacjach niekoniecznie związanych z urzędami. Postaraj się obserwować siebie jak reagujesz na nowe sytuacje. Być może poczułaś przerażenie, że wystąpiła znaczna ilość papierologii do wypełnienia lub taki nastąpił stresik przed wypełnieniem. Spróbuj wykonać sobie lekkie ćwiczenia dłoni i analizuj swoje zachowanie jak się czujesz zanim poczujesz się niepewnie. Pozdrawiam, życząc zdrowia:).
2 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
Oby było, jak mówisz. Udało mi się w miarę wyrobić ze sprawami z rana i właśnie wzięłam pierwszą 10-tkę Fluo. Wg lekarza mam brać 10 przez 14 dni, następnie odstawić całkowicie Fluwoksaminę (fevarin), który biorę wieczorem i zacząć brać tylko 20mg Fluo rano. Następnie po 14 kolejnych dniach mam ocenić skuteczność i ewentualnie zwiększyć do 30mg/ dobe.
12 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Mona ,heroina jest najbardziej uzależniającym narkotykiem- to niestety fakt. .Jeśli spotkałaś się z pogardą , to znaczy ,że szukałaś pomocy i zrozumienia nie tam gdzie powinnaś. - Alkoholik nie jest dla Ciebie odpowiednim towarzyszem do walki z uzależnieniem. Jesteś młodą osobą i masz szansę uwolnić się -ale musisz podjąć leczenie w ośrodku zamkniętym.
4 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Reklama:
Reklama: