Reklama:

Zawał serca a wszczepienie stentów

Zawał serca a wszczepienie stentów

ojoimages

Ekg

Zawałem mięśnia sercowego (potocznie nazywane atakiem serca), nazywamy obejmującą dany obszar serca, martwicę, która powstała na skutek całkowitego bądź bardzo obszernego zamknięcia światła naczynia wieńcowego.

Może on mieć miejsce w każdym obszarze mięśnia sercowego (najczęściej jednak obejmuje obszar ściany lewej komory), a jego najczęstszą przyczyną jest pęknięcie blaszki miażdżycowej. Do zawału dochodzi najczęściej w godzinach porannych bądź do południa.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Zaburzenia rytmu

Łagodna niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej
Witam, mam 26 lat, ostatnio byłem u kardiologa ze względu na kucia w klatce piersiowej, miałem przypadki że przez te kucia nie mogłem złapać oddechu a przy próbie jego złapania kuło mnie bardzo mocno...
Moja mama miała wszczepiony stymulator w 2021 roku. Miała mieć kontrolę w tym roku, ale przegapiła termin. Kolejny wolny za rok - czy to nie za późno?
Dzień dobry Moja mama w wieku 67 lat miała 2 lata temu wszczepiony stymulator serca. Przewidziana kontrola wypadała w tym roku, ale przepadł jej termin. W rejestracji mówią, że najbliższe wolne term...
rozrusznik
moja babcia miała wstawiany rozrusznik, zastanawiamy się po jakim czasie wraca się do pełnej sprawności po takiej operacji?
Reklama:
Reklama: