Reklama:

Glejaki mózgu - najważniejsze informacje dla pacjenta

Glejaki mózgu - najważniejsze informacje dla pacjenta

Panthermedia

Wyniki tomografii komputerowej

Podstawowym składnikiem tkanki nerwowej są komórki nerwowe (tzw. neurony) wraz z komórkami glejowymi. Funkcja tych drugich jest nie zastąpiona (od ochronnej po odżywczą czy uczestnictwo w budowie osłonek mielinowych wokół aksonów). Niestety z komórek glejowych mogą rozwijać się nowotwory gdyż nie straciły one zdolności do podziałów komórkowych. Glejaki to nowotwory, które powstały z komórek gleju mózgu oraz rdzenia kręgowego. Co wiemy o glejakach mózgu?

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Choroby OUN

Porada
Czy jak się bierze lek Lamitrin można też wziąć tramala na ból kręgosłupa
polineuropatia
Szukam dobrej rehabilitacji neurologicznej w Warszawie mam 84 lata cierpię na zaostrzenie polineuropatii nóg
Udar, stan wegetatywny
Nie wiem w sumie, czego od Was oczekuje, ale może ktoś pomoże mi, jak żyć dalej pozyskuje traumie… Moja mama, 58lat, wylądowała w szpitalu 18.11.2023. Okazało się, że ma rozległe zapalenie płuc i...
brak czucia w nogach
dzien dobry, ojciec mial operacje kregoslupa(wymiana 2 kregow szyjnych). niestety po operacji nie ma czucia w nogach. czeka w szpitalu(Gdansk) na rehabilitacje w osrodku w Tczewie. czy mozecie ew. po...
gość
Forum: Padaczka
cenobamt
cześć wszystkim biorę cenobamt ponieważ po topamaksie dostałam jaskry ale ontozry powoduje straszne tycie.nie ma tego nigdzie napisanego w ostrzeżeniach,śpionczkę i zawroty głowy pamietajcie!!!!!
gość
Forum: Padaczka
Zmiany zachowania
Hej czy wasze dzieci mają zaburzeniami zachowania np. agresja , problemy z ubiorem , zmienny nastrój.Dziewczynka przyjmuje vetire .
Reklama:
Reklama: