Reklama:

Psychodermatologia: dyscyplina naukowa, która pomoże Twojemu dziecku

Ten tekst przeczytasz w 7 min.

Psychodermatologia: dyscyplina naukowa, która pomoże Twojemu dziecku

Shutterstock

Wizyta z dzieckiem u psychologa

Schorzenia dermatologiczne często przybierają formę chorób przewlekłych, oddziałując tym samym na jakość życia chorującego oraz na jego psychikę. Zależności pomiędzy tymi dwoma sferami życia – fizycznością oraz psychiką – są stwierdzone. Zarówno psychika oddziałuje na ciało, mogąc generować powstawanie schorzeń dermatologicznych, jak i stan fizyczny ma duży wpływ na psychikę. Szczególne znaczenie ma to dla wieku dziecięcego, kiedy dochodzi do kształtowania się nawyków, które często towarzyszą człowiekowi w toku jego życia.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

gość
Forum: Włosy
Skóra na głowie nie przypomina nic z internetu
Cześć, przejrzałem wszystkie możliwe choroby skóry głowy i żaden nie pokrywa się całkowicie z moim przypadkiem. Zawsze myślałem że to zwykły suchy lupiez bo sypie się i zostaje na ubraniach ale w lat...
gość
Forum: Włosy
czy to zmiana starcza?
dermatolog mówi, że to zmiana stacza, lat 56
Guz na żołędziu prącia.
Witam, mam 18 lat i od jakiegoś czasu zauważyłem takiego guza. Czy wygląda na raka lub na coś innego? Dodam że mam stulejkę i szykuje sie na zabieg.
Guz na penisie
ostatnio zauważyłem biały jakby guz na penisie na żołędziu. przy nacisku nie boli ani nic
Już brak sił
Jak to rozwiązać?
gość
Forum: Włosy
Skóra glowy
Od paru lat mam coś takiego. Na skórze głowy. Kiedyś była jedna wybroczyna teraz 3,i ta czerwona skóra wokół. Co to może być. Czy mam się martwić?
Reklama:
Reklama: