Reklama:

Swędzenie skóry - przyczyny, objawy i leczenie

Swędzenie skóry - przyczyny, objawy i leczenie

medforum

Poparzenie ręki

Swędzenie skóry to uczucie, które powstaje w wyniku drażnienia przez bodźce mechaniczne czy chemiczne zakończeń nerwowych obecnych w skórze właściwej. Przyczyn odczuwania swędzenia skóry jest bardzo dużo. Mogą one bowiem pochodzić ze środowiska wewnętrznego lub zewnętrznego. Być spowodowane niewłaściwą dieta, reakcją alergiczną, podrażnieniem skóry czy niewłaściwą jej higieną. Niestety może to być także objaw różnego rodzaju chorób neurologicznych, kardiologicznych, wenerycznych czy dermatologicznych.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Alergie

gość
Forum: Skóra
Nie wiem co to jest :(
Witam,czy ktoś mi może pomóc? Vo to może być?
gość
Forum: Skóra
Uboczne po kortykosteroidach !
Byłem żle leczony przez dermatologa.Mam zanik tkanki, sćieńczona skórę, rozstępy,przebarwienia na białeodcień. Ktoś miał poobny problem. Jest szansa że skóra sama wróci do stanu zprzed choroby ??...
gość
Forum: Skóra
Znamię
Średnica 5mm. Zwróciło moją uwagę szczególnie przez odnogę, która raczej niedawno powstała i mam zamiar w tym tygodniu odwiedzić dermatologa - czy jest się czego bać?
gość
Forum: Skóra
dziwny pieprzyk
dzień dobry, zauważyłam u siebie dziwny pieprzyk koło pupy. Idę z tym do dermatologa, ale może już ktoś miał coś podobnego?
gość
Forum: Skóra
Czerwone okręgi na udach i rękach
Dzień dobry, dzisiaj rano zauważyłem sporo czerwonych okręgów na moich udach i rękach nie siedzą ani w żaden sposób nie bolą.czy wie ktoś co to jest?
gość
Forum: Skóra
Zaczerwienienie pod okiem
Witam mam problem od ponad miesiąca z zaczerwienieniem pod okiem. Jest to piekące miejsce, jakby przesuszone. Kremy nawilżające pomagają złagodzić objawy ale zawsze to wraca. Co to może być?
Reklama:
Reklama: