Reklama:

Wiosna jest kobietą

PR Executive, zdjęcia: ojoimages, informacja prasowa

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Wiosna jest kobietą

ojoimages

Kobieta, kwiaty

Z ulgą wymieniasz ciężki płaszcz na lżejszą kurtkę i zakładasz ulubione pantofle. Eksperymentujesz z modą i kolorami. W weekend nakładasz na twarz maseczkę, żeby odświeżyć skórę „po tej okropnej zimie”. Wiosną zwykle promieniejesz. W tym roku rozkwitnij jeszcze bardziej.

Reklama:

Każdy zna mit o Demeter i Korze. Według historii, gdy córka boginki odpowiadającej za płody ziemi schodzi do podziemi, matka z rozpaczy wyjaławia ziemię otulając ją zimowym płaszczem. Gdy Kora powraca do matki, ziemia rozkwita i obradza na nowo – tak według mitu powstaje naturalny cykl ziemskich pór roku. Wiosna to czas kojarzony z płodnością, naturą, nowym życiem. To także czas wiosennych porządków. Wiosną bardzo często dojrzewamy także do poważnych decyzji.

Wiosna, ach to ty!

Coraz dłuższy dzień, więcej promieni słonecznych i wyższe temperatury dają nam energię do działania. Nic więc dziwnego, że w kalendarz wiosenną porą dopisujemy często postanowienia: zapisać się na nowy kurs, regularne uprawiać sport, wymodelować ciało nim latem wskoczę w bikini, wybrać się do kosmetyczki. Wiosną promienieje też nasza kobiecość. Łatwiej się zakochujemy, chętnie odsłaniamy ciało, decydujemy się na więcej kolorów w ubiorze i śmiałe makijaże, słowem - rozkwitamy. Warto więc robiąc wiosenne porządki w szafie zadbać o siebie kompleksowo. Oprócz wiosennych zabiegów odświeżających twarz i ciało, zadbaj o swoją kobiecą intymność. Sprawdź kiedy ostatnio robiłaś cytologię, jeśli od ostatniego badania minął rok, nie zwlekaj i zapisz się na nie w najbliższym możliwym terminie.

Jeżeli nadal nie masz w zwyczaju badać piersi, postanów wraz z wiosną robić to regularnie i trzymaj się tego postanowienia niezależnie od pory roku. Jedz wiosenne nowalijki, które dostarczą twojemu organizmowi naturalnej porcji witamin i minerałów. Nie daj się także pokonać wiosennym infekcjom okolic intymnych - wraz z coraz wyższymi temperaturami łatwiej o zakażenia bakteryjne i grzybicze. Obcisłe spodnie i aktywny tryb życia zwiększają natomiast prawdopodobieństwo otarć. Wiosną stawiaj na naturę – bieliznę z tworzyw sztucznych wymień na wykonaną z tych naturalnych. Pamiętaj jednak, że nawet bawełniana bielizna nie pozwoli oddychać twojej skórze, jeśli nadal będziesz korzystać z nieprzepuszczających powietrza, sztucznych wkładek higienicznych. Zwróć uwagę na to, by wkładka higieniczna miała bawełnianą powierzchnię. Profilaktycznie oraz przy zakażeniach okolic intymnych używaj np. wkładek Natural Lady. Ich naturalna, bawełniana powierzchnia została nasączona wyciągiem ziołowym, dzięki czemu chronią delikatne kobiece strefy intymne przed atakiem bakterii i grzybów, a także pomagają wyleczyć drobne infekcje i otarcia.

kobieta/031204a0007_kobieta_skora_wlosy_szyja_ojoimages_cr.webp" style="border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-top-style: solid; border-right-style: solid; border-bottom-style: solid; border-left-style: solid; width: 450px; height: 338px; " />

Rozkwitaj w zdrowiu

Wiosna sprzyja infekcjom i stanom zapalnym pochwy. Wysokie temperatury oraz obcisłe ubrania i aktywne życie seksualne sprawiają, że kobiety częściej narażone są na powstanie otarć oraz zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Objawy tych problemów są jednak często przez kobiety bagatelizowane. Tymczasem nieleczone infekcje mogą powodować rozprzestrzenianie się zakażenia na wyższe partie układu rozrodczego kobiety - w obrębie macicy i przydatków. Dlatego właśnie w trosce o kobiece zdrowie intymne tak ważna jest profilaktyka i szybkie reagowanie na problemy zdrowotne. Zarówno kobieta jak i jej partner seksualny muszą bezwzględnie przestrzegać zasad higieny.