Reklama:

Zmniejszanie otoczek sutkowych

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Zmniejszanie otoczek sutkowych

medforum

Samobadanie piersi u kobiet

Zabieg zmniejszania otoczek sutkowych jest zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej. Podobnie jak w przypadku innych operacji kosmetycznych, nie ma żadnych medycznych wskazań do wykonania tego typu interwencji chirurgicznej - zabieg przeprowadza się celem poprawienia wyglądu estetycznego kobiecych piersi. Chirurgiczna korekcja polega w tym przypadku konkretnie na zredukowaniu zewnętrznej okrągłej aureoli wokół sutka.

Reklama:

Piersi od wieków są symbolem kobiecości. Nie dziwi, więc fakt, że panie wszelkie „defekty” tej części swojego ciała odbierają niezwykle emocjonalnie. Niedoskonałości biustu mogą stać się powodem kompleksów jak i stanów depresyjnych. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, która umożliwia zlikwidowanie bądź znaczne zredukowanie wszelkich nieestetycznych zmian.

Co to są otoczki sutkowe i dlaczego ulegają zniekształceniu  

Otoczka sutkowa zwana również brodawkową jest ciemnym i płaskim pierścieniem, który otacza brodawkę (czasem pokrywają ją niewielkie wypukłości) - to przekształcona skóra, w obrębie, której zlokalizowane są gęsto gruczoły łojowe a także potowe.

Zniekształcenie, jakiemu czasem ulegają otoczki sutkowe, polega na ich znacznemu powiększeniu.

Proces ten jest spowodowany kilkoma czynnikami, do których zalicza się:

  • cechy wrodzone (indywidualna cecha osobnicza kobiety),  
  • następstwo laktacji oraz karmienia piersią,
  • zmiany hormonalne.

Dla kogo zabieg. Procedura przedoperacyjna

Zabieg tego typu przeznaczony jest dla kobiet, u których nastąpił proces zbyt dużego powiększenia (rozciągnięcia) otoczek brodawki - w efekcie czego doszło do anatomicznych anomalii w wyglądzie (w proporcji ciała).

fot. panthermedia

Ważne! Decyzję o poddaniu się interwencji chirurgicznej powinna podjąć sama pacjentka. Opinia specjalisty ma tylko i wyłącznie charakter pomocniczy, który może wpłynąć na dokonanie ostatecznego wyboru.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Operacje i zabiegi

zauważyłam coś dziwnego przy ujściu pochwy
zauważyłam takie coś przy wejściu do pochwy dodam również że podczas stosunku lub masturbacji mam wrażenie że przez to odczuwam ból
czy wejście do pochwy jest normalne?
czy tak powinno to wyglądać czy coś jest nie tak? mój chłopak mówi że wygląda normalnie ale sama nie wiem czy ta "narośl" jest normalna?
Problem z kałem
Witam serdecznie. Co możecie polecić mi na zmiękczenie kału ? (Twarde bobki) , dzisiaj nie mogłam wgl tego ruszyć.. :-[ pozdrawiam serdecznie
Czy tak powinna wyglądać pochwa?
Zawsze uważałam ze pochwa powinna u każdej kobiety wyglądać idealnie, książkowo tak jak na tych wszystkich zdjęciach, a moja taka nie jest. Czy moja pochwa wyglada okej?
Krwawienie
Dzień dobry mi przy stosunku nie wydzieliła sperma tylko krew co to oznacza na dodatek mnie piecze😢
gość
Czy operacja zaćmy jest bolesna?
Moja mama niedługo będzie miała operację zaćmy i trochę się martwi, czy to boli. Na libermedic.com znalazłam informacje, że jest to zabieg bezbolesny i dość szybki, ale chciałabym usłyszeć od Was, ja...
Reklama:
Reklama: