Reklama:

Chorujesz na łuszczycę? Sprawdź, czy powinieneś unikać glutenu?

25-01-2019,
Natalia Jeziorska, testDNA

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Chorujesz na łuszczycę? Sprawdź, czy powinieneś unikać glutenu?

medforum

Atopowe zapalenie skóry

Coraz więcej badań naukowych potwierdza silny związek łuszczycy z celiakią, czyli trwałą nietolerancją glutenu. Choroba trzewna częściej dotyka bowiem osób, u których występuje dodatkowe schorzenie o podłożu autoimmunologicznym – np. choroba Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów albo właśnie łuszczyca. Czy to oznacza, że łuszczycę można leczyć dietą bezglutenową? W wielu przypadkach okazuje się, że tak!

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Skóra

gość
Forum: Skóra
Bąble na palcach
Od jakiegoś czasu mam takie dziwne "bąble" na palcach. Co to może być?
gość
Forum: Skóra
Dziwny pieprzyk
Mam 16 lat, pieprzyk mam chyba od zawsze. Lecz ostatnio wydaje mi się że ściemniał. Proszę o pomoc z weryfikacją czy on jest złośliwy.
gość
Forum: Skóra
Krostki wyczuwalne przy dotyku
Witam, mam krotki których prawie nie widać jednak są wyczuwalne pod palcami. Mam je na udach, tylniej ich części i brzuchu, mniej na przedramionach. Co to me być?
gość
Forum: Skóra
Zmiana na kciuku
Witam. Od ponad tygodnia mam jakąś plamę na kciuku. Ona nie schodzi ani się nie powiększa. Również nie swędzi. Dermatolog dopiero za miesiąc i zastanawiam się co to może być.
gość
Forum: Skóra
Czerwone plamy na stopach i kostkach
Od kilku lat, latem, podczas dłuższych wędrówek pojawiają się u mnie takie czerwone plamy. Buty nie mają znaczenia, skarpetki też nie (zwykle, przewiewne, bezuciskowe), krótkie spodnie czy długie... ...
Co to może być?
Od jakiegoś czasu na skórze wyskoczyło mi coś takiego. Nie boli, tylko swędzi. Też nie cały czas, bo od czasu do czasu poczuje, że tam jest. Nie przypominam sobie żebym zmieniała coś w kosmetykach. P...
Reklama:
Reklama: