Reklama:

Nowy rodzaj immunoterapii może wspomóc walkę z czerniakiem złośliwym

17-06-2023,
Weronika Janiak

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Nowy rodzaj immunoterapii może wspomóc walkę z czerniakiem złośliwym

Panthermedia

Badanie dermatologiczne

Blisko połowa pacjentów ma niekorzystne rokowania w walce z czerniakiem przy zastosowaniu standardowych metod leczenia. Stworzenie immunoterapii z wykorzystaniem komórek odpornościowych, które reagują z proteoglikanem siarczanu chondroityny 4 (CSPG4), występującym u około 70% komórek czerniaka złośliwego, może przynieść korzyści wielu pacjentom.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Skóra

gość
Forum: Skóra
Nie wiem co to jest :(
Witam,czy ktoś mi może pomóc? Vo to może być?
gość
Forum: Skóra
Uboczne po kortykosteroidach !
Byłem żle leczony przez dermatologa.Mam zanik tkanki, sćieńczona skórę, rozstępy,przebarwienia na białeodcień. Ktoś miał poobny problem. Jest szansa że skóra sama wróci do stanu zprzed choroby ??...
gość
Forum: Skóra
Znamię
Średnica 5mm. Zwróciło moją uwagę szczególnie przez odnogę, która raczej niedawno powstała i mam zamiar w tym tygodniu odwiedzić dermatologa - czy jest się czego bać?
gość
Forum: Skóra
dziwny pieprzyk
dzień dobry, zauważyłam u siebie dziwny pieprzyk koło pupy. Idę z tym do dermatologa, ale może już ktoś miał coś podobnego?
gość
Forum: Skóra
Czerwone okręgi na udach i rękach
Dzień dobry, dzisiaj rano zauważyłem sporo czerwonych okręgów na moich udach i rękach nie siedzą ani w żaden sposób nie bolą.czy wie ktoś co to jest?
gość
Forum: Skóra
Zaczerwienienie pod okiem
Witam mam problem od ponad miesiąca z zaczerwienieniem pod okiem. Jest to piekące miejsce, jakby przesuszone. Kremy nawilżające pomagają złagodzić objawy ale zawsze to wraca. Co to może być?
Reklama:
Reklama: