Reklama:

Oznaczanie hemoglobiny glikowanej w szacowaniu ryzyka cukrzycy ciążowej

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Oznaczanie hemoglobiny glikowanej w szacowaniu ryzyka cukrzycy ciążowej

ojoimages

Zaawansowana ciąża

Cukrzyca ciążowa stwarza zagrożenie zarówno dla matki, jak i dla dziecka. U ciężarnej zwiększa ono ryzyko m.in. chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy typu 2. w przyszłości, z kolei u płodu nasila ono ryzyko, że przyjdzie on na świat z nadmierną masą ciała. To właśnie ze względu na takie zagrożenia wciąż poszukiwane są kolejne metody jak najwcześniejszego rozpoznawania cukrzycy ciążowej. Uczeni z National Institutes of Health przekonują, że szacowanie ryzyka wystąpienia tej choroby możliwe jest poprzez badanie stężenia we krwi hemoglobiny glikowanej.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Infekcje

czy wejście do pochwy jest normalne?
czy tak powinno to wyglądać czy coś jest nie tak? mój chłopak mówi że wygląda normalnie ale sama nie wiem czy ta "narośl" jest normalna?
Ból
Dzień dobry, mam problem z bólem warg sromowych. Miałam robioną przez partnera palcówkę, po czym zaczęły mnie boleć wargi, być może partner zrobił to za mocno. Jeszcze dopowiem, że mam tak 1 raz.Czy ...
gość
Gynatrin szczepionka dostępność
Witam, czy ktos wie gdzie moge kupic szczepionke Gynatrin 0.5ml ? Mam juz recepte, czy polska apteka moze mi sprowadzic szczepionke z innego kraju?
Pytanie
Lekarz widzi ciąże a z hcg że nie ma ciąży 0,5 do 3,1 co to oznacza
Reklama:
Reklama: