Reklama:

Anemia – przyczyny, objawy, leczenie

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Anemia – przyczyny, objawy, leczenie

panthermedia

Badanie krwi

Niedokrwistość (anemia), czyli zmniejszenie stężenia hemoglobiny, hematokrytu i liczby erytrocytów we krwi od wartości prawidłowych (ustalonych dla wieku i płci). Niedokrwistość może być manifestacją toczącego się stanu chorobowego w organizmie, najczęściej o podłożu zapalnym. Niedokrwistość chorób przewlekłych jest drugą co do częstości występowania po niedokrwistości z niedoboru żelaza. Jej częstość rośnie wraz z wiekiem. 

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

gość
Kłykciny kończyste
Dobry wieczór. U mnie pojawiły się narosty w pochwie wyglądające na kłykciny kończyste po 4 miesiącach od zakażenia. Czy to może być to?
czy to hpv?
Bylam leczona na grzybice. Gdy wkladam palec do pochwy czuje chropowata powierzchnie. Gdy rozszerze pochwe to wyglada tak. Czy to normalne?
gość
Candida glabrata
Hej, w wymazie wyszła mi Candida glabrata, czy komuś udało się uporać z tym szczepem? Czy polecacie dodatkowo jakieś suplementy które zwalczą tę infekcję?
gość
Nawracające infekcję pochwy, pomocyy!
Z tematem bujam się już jakieś 3 lata, brałam już wszystko, nastatyna, flukonazol, macmirror, gynzaol na grzyba, antybiotyki na bakteryjne infekcje. Po każdym okresie nawrót. Ostatnio ginekolog wpadł...
gość
Jezyk z boku
Witam mam problem z jednej strony na jezyku z boku z tylu tam gdzie sa brodawki lisciaste odczuwam delikatne pieczenie i dyskomfort , te "grudki" sa zdecydowanie powiekszone i jest ich wiecej w porów...
gość
Witam czy to grzybica
Witam dostałam białego grudkowy-serowego śluzu w pochwie
Reklama:
Reklama: