Reklama:

Jak rozmawiać z nastolatką o antykoncepcji awaryjnej?

Kampania „Poranek PO”

Ten tekst przeczytasz w 6 min.

Jak rozmawiać z nastolatką o antykoncepcji awaryjnej?

Shutterstock

Matka i córka razem spędzające czas

Rozmowa na temat seksualności i antykoncepcji hormonalnej z nastoletnią córką to jeden z najtrudniejszych momentów w rodzicielstwie, ale jednocześnie wyjątkowa szansa na świadome budowanie relacji opartej na zaufaniu i bliskości. Choć temat antykoncepcji często pozostaje w sferze tabu i może wywoływać zakłopotanie u obu stron, warto podejść do niego z otwartością i gotowością do szczerej rozmowy. Szczególnie wrażliwą kwestią jest antykoncepcja awaryjna, w tym tabletki "dzień po", która może budzić wiele pytań i wątpliwości. Aby przeprowadzić taką rozmowę w sposób wspierający i pełen szacunku dla autonomii nastolatki, rodzice powinni nie tylko dysponować rzetelną wiedzą, ale przede wszystkim stworzyć bezpieczną przestrzeń do szczerego dialogu.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Antykoncepcja

Zapytanie o gozek
Witam mam pytanie bo zrobil mi się chyba gozeek w okolicy bikini w linii gdzie są. Majtki i czy martwić się umówić do swojego ginekologa zeby sprawdził czy się wsiąknie sam czysto coś innego
Obtarcie blon sluzowych pochwy
Obtarcie blon sluzowych pochwy podczas seksu.Krew poleciala i jest pieczenie podczas sikania i napuchniete .Jaka masc albo zel pomoze na ta dolegliwość?.
Qlaira
Co robić ? Zapomniałam tabletki qlaira w 6 dniu. Stosunek był dwa dni wcześniej. Przyjęłam jednocześnie dwie tabletki z 6 i 7 dnia. Czy mogłam zajść w ciążę???
gość
Co to może być/2 . (Treść krępująca)
Witam. Przychodzę z takim już ostatnim pytaniem.. podczas korzystania w toalecie, bardziej w trakcie załatwiania się , bardzo silny ból (ostry , kłujący , bardziej w środku odbytu). Dodam , że trochę...
gość
Dziwna kulka
Pomocy, co to za dziwna kulka pod skórą nad pochwą? Nie boli, nie swędzi. Raczej się niczym nie zaraziłam bo jeszcze nie współżyłam.
Brak miesiączki
Jestem po poronieniu i brałam profilaktycznie doxycycline i w tym samym miesiącu dostalam zapalenie pęcherza moczowego i brałam też furaginum i witaminę c , nie dostałam okresu od 10 dni ,ciąża wyklu...
Reklama:
Reklama: