Reklama:

Jak uzupełniać wapń na diecie beznabiałowej?

Agata Soroczyńska

Ten tekst przeczytasz w 6 min.

Jak uzupełniać wapń na diecie beznabiałowej?

PantherMedia

Mleko

Wapń jest niezbędnym składnikiem dla utrzymania zdrowia kości, zębów i mięśni. Dodatkowo wspiera układ nerwowy oraz hormonalny. Pomimo że nabiał jest głównym źródłem wapnia, osoby eliminujące go z diety powinny sięgnąć po inne, równie wartościowe źródła tego pierwiastka, takie jak sezam, tofu, migdały czy zielone warzywa liściaste. Ważne jest również, aby zadbać o prawidłowe przyswajanie wapnia, które można wesprzeć za pomocą takich składników, jak witamina D, magnez, ksylitol lub erytrytol. W przypadku stwierdzonych niedoborów warto rozważyć suplementacje wapnia, lecz jedynie pod okiem lekarza.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

gość
Pytanie
Nie jestem pewna czy to kłykciny , wizyta u ginekologa za tydzień. Ale czy da się szybko wyleczyć klykciny ? (Maście , olejki)
gość
Czy to kłykciny?
Zdjęcie mocno obcięte że względu na rozmiar tutaj jaki można wstawiać. Nie wiem czy to miałam kiedykolwiek nigdy nie sprawdzalam. Stały I jedyny partner od kilku lat
gość
Czy to kłykciny?
Zdjęcie mocno obcięte że względu na rozmiar tutaj jaki można wstawiać. Nie wiem czy to miałam kiedykolwiek nigdy nie sprawdzalam. Stały I jedyny partner od kilku lat.
Ciągła grzybica - proszę o pomoc
Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem co robić.. Nie mam żadnych objawów a po stosunku mój partner dostaje grzybicę albo ma czerwonego członka. Czy ktoś zna podobny przypadek?
gość
Wirus HVP czy rak sromu
Witam, Od 2 miesięcy mam dwie takie narośle na wargach srmowych, wcześniej olałam temat bo jeszcze wcześniej wyciskałam tam białe grudki i myślałam, że to od tego, ale teraz zaczęłam czytać, że moż...
gość
????
co to jest ????
Reklama:
Reklama: