Reklama:

Korelacja pomiędzy wytycznymi diagnozowania alergii na mleko krowie u niemowląt a jej faktycznym rozpoznaniem

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Korelacja pomiędzy wytycznymi diagnozowania alergii na mleko krowie u niemowląt a jej faktycznym rozpoznaniem

phantermedia

Mleko

Analiza przeprowadzona przez Imperial College w Londynie i Sechenov University w Moskwie wykazała związek pomiędzy wytycznymi dotyczących diagnozowania alergii na mleko krowie u niemowląt i małych dzieci z fałszywą diagnozą tego stanu.

Reklama:

Tylko 1 procent dzieci cierpi na tę alergię

Naukowcy sugerują, że jedynie 1 procent rzeczywiście dzieci cierpi na alergię na mleko krowie, ale nawet 14 procent rodzin uważa, że ​​ich dziecko ma tę chorobę.

Autorzy badania wskazują na oficjalne wytyczne dotyczące wykrywania alergii na mleko krowie jako możliwej przyczyny niewłaściwej i mylnej diagnozy. W ramach doświadczenia przeanalizowali 9 oficjalnych wytycznych dotyczących alergii na mleko krowie opublikowanych w latach 2012-2019.

Objawy występują również u zdrowych dzieci

Wytyczne poddane analizie pochodziły z organizacji medycznych w wielu krajach, głównie w Europie. Zespół odkrył, że objawy mające sugerować oznaki alergii na mleko krowie, takie jak: nadmierny płacz, zwracanie mleka czy luźne stolce, bardzo często występują także u zdrowych dzieci.

Badanie statystyczne, obejmujące ponad 12000 niemowląt w 9 krajach, wykazało, że mniej niż 1 procent niemowląt miało alergię na mleko krowie. Jednocześnie podczas badania odkryto również, że nawet 14 procent rodzin błędnie uważa, że ​​ich dziecko ją ma.

Analiza sugeruje, że w latach 2000-2018, w krajach takich jak Australia i Anglia, przepisywanie specjalistycznych preparatów dla niemowląt z alergią na mleko krowie znacznie wzrosło pomimo braku dowodów na wzrost zachorowań wśród dzieci.

Wiele niemowląt ze zdiagnozowaną alergią na mleko nie ma tej choroby. Podejrzenie alergii u dziecka to również źródło stresu dla całej rodziny. Błędnie postawiona może skutkować pominięciem analizy pod kątem innych schorzeń o podobnych objawach. Dalsze konsekwencje błędnej diagnozy to niepotrzebne przestrzeganie diet lub całkowite zaprzestanie karmienia piersią przez matki karmiące, jak również niepotrzebne wydatki na specjalistyczne suplementy i leki obciążające budżet rodzin, jak i służby zdrowiamówi Dr Robert Boyle, specjalista ds. alergii i główny autor badania.

Różne typy alergii na mleko

Alergia na mleko występuje najczęściej u dzieci poniżej drugiego roku życia i jest podzielona na 2 typy – IgE-zależna oraz IgE-niezależna.

W przypadku IgE-zależnej reakcja alergiczna obejmuje następujące objawy: wymioty, pokrzywkę, a w bardzo rzadkich przypadkach ciężką reakcję, która powoduje trudności w oddychaniu, zwaną anafilaksją.

fot. panthermedia

Objawy dla typu IgE-niezależnej mogą obejmować wymioty, biegunkę lub nadmierny płacz. Zespół podkreśla, że charakter tych objawów sprawia, że ​​często są one mylone z normalnymi dolegliwościami występującymi u małych dzieci.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Alergie

Cukrzyca a dieta - jakie produkty warto spożywać?
Witam! Moje dziecko zmaga się z cukrzycą, więc poszukuję praktycznych wskazówek dotyczących diety. [url=https://zspjelcz.pl/cukrzyca-a-dieta-jakie-produkty-warto-spozywac/]Jakie produkty warto spożyw...
leczenie torbieli włosowej
Cześć! Potrzebuję Waszej pomocy w kwestii [url=http://vhcenter.pl/zabieg-laserowy-silac]leczenia torbieli włosowej[/url]. Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami lub zna skuteczne metody l...
pokrzywka przewlekła, infekcja, alergia- co miesiąc to samo..
Witam, to już 4 raz kiedy zmagamy się z pokrzywką u naszego synka. Pierwszy raz zaczęło się gdy skończył 3 miesiące, obecnie ma 7 miesięcy, co 4 tygodnie historia powraca z różnym nasileniem, dodatko...
Problem z mlekiem
Dzien dobry, pisze tutaj poniewaz juz sama nie wiem co robic. Dziecko dostawało bebilon po cesarce 2 tyg bylo ok, zaczely pojawiac sie kolki, pojedyncze krostki ale pomyslalam ze to moze bardziej pot...
gość
Klebsiella oxytoca
Witam. Niemowlę praktycznie od początku popuszczało kupki wodniste. Poprostu leży i co chwilę wylatuje kupka . Od tego niemowlę nabawiło się odparzen które leczymy do dzisiaj bo kupki nadal popuszcza...
Przewlekła pokrzywka u dziecka
Witam, Moja córka ma obecnie 4 lata i 8 miesięcy. Od ponad 1,5 roku cierpi na pokrzywkę przewlekłą. Nie wiadomo co ją wywołuje. Leżała w szpitalu na oddziale dermatologii w Warszawie. Niestety nie zd...
Reklama:
Reklama: