Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Jestem 4 dobę po wyrwaniu górnej szóstki. Cały czas na ibuprofenie. Czy jest szansa że samo się to zrośnie? Wizyta u stomatologa dopiero jutro a ja się martwię jak cholera.
1 komentarz
ostatni 23 dni temu  
/ gość
i jak to się slonczylo ?
2 komentarz
ostatni 21 dni temu  
/ gość
Dzień dobry mam wyznaczony termin za miesiąc na wykonanie koron cyrkonowych. Jakis czas temu zdiagnozowano u mnie Liszaj płaski Na dziąśle przy czwórce oraz na sąsiadującym policzku wewnątrz ust. Czy Liszaj płaski będzie Przeciwwskazaniem do wykonania koron? czy mimo wszystko można wykonać zabieg? Zmiana nie boli i nie powiększa się. Jedynie dziąsła zaczerwienieją się pod wpływem alergenów. Oprócz walorów estetycznych nie czuję że coś mam w buzi nie tak.
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
Dzień dobry, cierpię na dentofobię. Zdecydowałem się jednak usunąć zęby pod protezę. Jednak na około 12 usuniętych zębów w 2 trzonowych lekarz pozostawił korzenie. Czy zdarza się to w praktyce stomatologicznej, czy też powinno być wyraźnym sygnałem do zmiany lekarza?
1 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
/ gość
Okrągłe w. Rtg są torbiele
2 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Witam, w wieku około 15 lat zostałem mocno uderzony z pięści w staw skroniowo żuchwowy i w ucho. Z racji młodego wieku zbagatelizowałem problem i nikomu o tym nie powiedziałem, pomyślałem że to tylko chwilowe i że przejdzie z czasem. Po około 2 tygodniach od zdarzenia przestałem czuć ból stawie i pomyślałem że zostało mi tylko niegroźne strzykanie (które zostało że mną do dziś). Po zdarzeniu zacząłem strasznie mocno zaciskać zęby co mogło pogłębić obecną wadę. Wraz z wiekiem moje ciało rozwijało i stale zmieniało, dlatego mogłem nie zauważyć efektów płynących z prawdopodobnie tego zdarzenia. Rzeczywiście od momentu tamtego uderzenia widziałem u siebie różnice w budowie lewej a prawej strony twarzy ale nie powiązałem tego z tym incydentem. Niedawno zdałem sobie sprawę z tego że moja asymetria twarzy wynika z krzywej żuchwy i szczęki ( Linia pośrodkowa zębów nie pokrywa się ze środkiem twarzy, sam grzyz jest przekrzywiony, jakby na bok uciekł wraz z kością, oraz nie mam trójek zębowych właśnie po prawej stronie.) Zdałem sobie sprawę że to nie tylko pokrzywiło moje zęby i ich linie pośrodkową ale doszlo nawet do asymetri nosa... Ciągle przy ruchach żuchwy czuję klikanie w stawie oraz dostrzegam swoją asymetrię twarzy w dolnym obszarze. Obawiam się że w tym przypadku aparat nie jest w stanie pomóc, i zostaje tylko operacja plastyczna... to co napisałem wyżej są to tylko moje przemyślenia i szukanie przyczyny problemu. Aktualnie czekam w kolejce do lekarza specjalisty w zakresie zaburzeń narządu żucia i stawu, u ortodonty już byłem i właśnie tam mnie skierował. Pozdrawiam
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
[CYTAT] gość 25-11-2022, 20:38:41 Mam tak samo po dwóch dniach od wyrwania. Jak u Pani się skończyło?[/CYTAT] Mogę wiedzieć czy wtedy wszystko było ok z tą dziurą?
4 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
[CYTAT] kingu 28-03-2024, 22:55:59 I co, jak to się skończyło? Mam taką samą dziurkę, miałam tydzień temu usuwaną ósemke.[/CYTAT] I jak? Mam identyczną sytuację a dwa dni temu usuwałem.
5 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość