Reklama:

Endometrioza u nastolatek: jakie objawy mogą o niej świadczyć?

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Endometrioza u nastolatek: jakie objawy mogą o niej świadczyć?

Shutterstock

Depresja u nastolatki

Endometrioza najczęściej rozpoznawana jest u kobiet będących w 3. i 4. dekadzie życia, w praktyce jednak choroba może rozwinąć się u pacjentek zdecydowanie wcześniej – jak najbardziej możliwe jest bowiem wystąpienie jej już w wieku nastoletnim. Jakie więc objawy mogą sugerować endometriozę u nastolatek?

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

gość
Interpretacja wyników
Dzień dobry, robiłam badania kontrolne i chciałabym się dowiedzieć jak zinterpretować podane wyniki? Wynik negatywny oznacza brak zakażenia ?
gość
Pomozcie 😪
Czy to grzybica
dziwne zmiany na pochwie pomocy
Zmiany wyglądają tak jak na zdjęciu poniżej, bardzo bolą i mam je już około od tygodnia jak nie dłużej. Niedługo przed tym miałam opryszczkę na ustach.. Czy to może być to samo tylko w miejscu intymn...
gość
Badanie proszę o odpowiedź
Czy mając aktualnie zapalenie pęcherza można wykonać jutro cytologie szyjki macicy?
gość
Wrzód przy wejściu do pochwy
Zauważyłam wczoraj że zrobiła mi się tak dziwna narośl bardzo boli przy dotyku, pocieraniu I trochę sikaniu. Ostatnio trochę mniej dbałam o higienę i nosiłam dłużej majtki niż się powinno niestety,...
gość
Dziwna chrostka na penisie
Czesc, dzis rano zauważyłem na penisie pewna chrostke której jeszcze wczoraj nie było. Boli jedynie przy dotyku. Wie ktoś co to może być? Wspomnę tylko ze mam lat 16 i nie współżyje.
Reklama:
Reklama: