Reklama:

Utracony zmysł smaku: jakie mogą być tego przyczyny?

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Utracony zmysł smaku: jakie mogą być tego przyczyny?

ojoimages

Ryba z frytkami

Jedną z dolegliwości, z którymi mogą się zgłaszać do lekarzy pacjenci, jest utrata smaku. Przyczyn takiego problemu wyróżnia się zdecydowanie więcej, niż można by potencjalnie tylko przypuszczać – do zaburzeń odczuwania smaku doprowadzać mogą zarówno infekcje, jak i problemy stomatologiczne czy radioterapia. Co ciekawe, czasami zmienione odczuwanie smaku powiązane jest z wiekiem lub z… zaburzeniami węchu.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Gardło

gość
cos na migdałku?
od jakiegos czasu czuje metalowy posmak w nosie, w buzi. Nie moge zapalic nawet kilku papierosow dziennie bo mnie boli gardlo i nasila sie ten efekt posmaku metalowego. Co to moze byc?
gość
Dziwne narośla między górnymi zębami, a policzkami po obu stronach
Dzień dobry, na początku napiszę, że trudno zrobić zdjęcie ale głęboko między górnymi tylnymi zębami, a policzkami po obu stronach błona śluzowa nie jest gładka tylko są takie narośla. Mam obawy, cz...
gość
Brodawka na końcu języka czy guz ?
Witam dzisiaj zauważyłem coś na kształt guza albo brodawki po lewej stronie jamy ustnej na łączeniu języka z gardłem co to może być czy jest to niebezpiecznie i do kogo mam sie udać z tym czymś ?
gość
Co to może być?
Czesc co to może być?
gość
Piekący czubek języka
Witam od dłuższego czasu pojawiają mi się plamy na języku i piecze mnie jego czubek. Stosowałem nystatynę , apthin, witaminę B nic nie pomaga:(
gość
Co to może być.
Znalazłam jakiś czas temu takie dwie narosle.na podniebieniu. Co to może być. Nie boli. Noe rośnie.
Reklama:
Reklama: