Reklama:

Volume-Viscosity Screening Test jako przesiewowe narzędzie diagnostyczne w zaburzeniach połykania

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Volume-Viscosity Screening Test jako przesiewowe narzędzie diagnostyczne w zaburzeniach połykania

panthermedia

Ostry ból gardła

Zaburzenia połykania są patologią obecną w społeczeństwie, a obecnie zauważa się coraz większą populacje osób cierpiących z tego powodu. Konsekwencje zdrowotne z tego powodu dotyczą jednak nie tylko jednostki, dla której zagrożenie stanowi niedożywienie czy odwodnienie, ale także dla dobra społecznego, powodując wzrost kosztów hospitalizacji, podwyższone koszty leczenia czy wzrost śmiertelności. Zauważa się więc potrzebę wdrażania badań przesiewowych, do jakich zalicza się badanie Volume-Viscosity Screening Test (VVST).

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Gardło

gość
cos na migdałku?
od jakiegos czasu czuje metalowy posmak w nosie, w buzi. Nie moge zapalic nawet kilku papierosow dziennie bo mnie boli gardlo i nasila sie ten efekt posmaku metalowego. Co to moze byc?
gość
Dziwne narośla między górnymi zębami, a policzkami po obu stronach
Dzień dobry, na początku napiszę, że trudno zrobić zdjęcie ale głęboko między górnymi tylnymi zębami, a policzkami po obu stronach błona śluzowa nie jest gładka tylko są takie narośla. Mam obawy, cz...
gość
Brodawka na końcu języka czy guz ?
Witam dzisiaj zauważyłem coś na kształt guza albo brodawki po lewej stronie jamy ustnej na łączeniu języka z gardłem co to może być czy jest to niebezpiecznie i do kogo mam sie udać z tym czymś ?
gość
Co to może być?
Czesc co to może być?
gość
Piekący czubek języka
Witam od dłuższego czasu pojawiają mi się plamy na języku i piecze mnie jego czubek. Stosowałem nystatynę , apthin, witaminę B nic nie pomaga:(
gość
Co to może być.
Znalazłam jakiś czas temu takie dwie narosle.na podniebieniu. Co to może być. Nie boli. Noe rośnie.
Reklama:
Reklama: