Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Witam. Przepraszam że dopiero dziś odpisuję,ale ostatnio mało mam czasu na odpisywanie i stąd ta zwłoka. Tak po mojemu to jesteś względnie zdrową neurotyczną osobowością, a jakieś mankamenty ma tak w zasadzie każdy z nas - nie ma idealnie zdrowych osobowości każdy musi być jakiś i z większymi lub mniejszymi wadami. To że widzisz problem to bardzo dobrze o Tobie świadczy, bo to znaczy że jesteś świadomy własnych niedoskonałości i masz potencjalnie przestrzeń do pracowania nad nimi. Gorzej by było, jakbyś wypierał i nie utożsamiał się z takimi odczuciami,ale jesteś jeszcze młodym człowiekiem o kształtującym się mózgu i osobowości także zaliczyłbym te projekcje do normalnych przejawów Twojej osobowości. Z tego co piszesz to czasami też masz tendencję do dysocjacji które wcale nie muszą być czymś niepokojącym, bo tak w zasadzie nie wynikają one z ciężkich przeżyć, czy przebytych traum(aczkolwiek co do traum wczesnodziecięcych to tak w zasadzie, to nigdy nic nie wiadomo co "siedzi" głęboko ukryte w naszej podświadomości) Na początku zaniepokoiło mnie Twoje zdanie że przeszkadzają Ci te wrzutki myślowe, ale po dogłębnej analizie myślę że jeżeli nie jest to notoryczne i nie przeszkadza to otoczeniu to ty sam z własną samoświadomością deficytu powinieneś sobie spokojnie poradzić. I tak na koniec jak przeczytasz specyfikę osobowości anankastycznej, możesz powiedzieć że masz z tymi zależnościami sporo wspólnego? Pozdrawiam.
7 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
[CYTAT] maria24 10-10-2023, 12:07:13 A ja Olu doskonale rozumie Twoją sytuację, mam syna w wieku 25 lat, pracujący już, wokół siebie ma samych facetów i mężatki :) Kiedy ostatnio z nim rozmawiałam usłyszałam podobne wątpliwości do Twoich, czy w ogóle jest szansa na poznanie jakiejś dziewczyny, mało realne mu się to wydaje. Musicie szukać, próbować, nie poddawać się, ja myślę że na drodze każdego stanie osoba, która jest mu pisana. Oby tak się stało w Twoim przypadku Olu, życzę tego Tobie z całego serca :-D[/CYTAT] Ale jak szukać jak próbować? Co zrobić w tej sytuacji jak już przewaga roczników 04 na uczelni czy w akademiku niż roczników 92-98 i 00? Czy mam za duże wymagania do partnera jeśli chodzi o wiek, wygląd, charakter? Co jeszcze będzie można zrobić w tej sytuacji?
11 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Terapeuta 1 rzekł, że ciężko jest mi pomóc, bo jestem za mądra. Terapeutka miała przynajmniej plan: 2-3 sesje i potem podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Jako osoba, która nie umie się bronić i myśli, ze zasługuje na złe traktowanie, ignorowałam znaki ostzregawcze. Np. wiele razy zwracala mi uwagę, że jest we mnie dużo gniewu. Na 3 sesji uczzepiła się tego, że nie mam kontaktu z bratem. W niedzielę przed Halloween napisałam mu, że bardzo źle się czuję i że główny czynnik ryzyka samobójstwem to poprzednie próby. On na to: mam nadzieję, że poczujesz się lepiej i zaraz wysłał swoje zdjęcie w przebraniu. Brat wie, że ma ciężką depresję, poprzednie próby, zero wsparcia i wie, że po jednej z prób rozpoczął 2,5 miesięczną kampanię przemocy wobec mnie, wiadomo, jaki miał cel. Wszystko to wiedziała terapeutka, a jednak obwiniała mnie o zerwanie kontaktu, 'bo przecież pani brat chciał dobrze.' I nie chciała zmienić tematu. Potem zaczęła mnie besztać za to, że byłam niezadowolona, bo teraupeta czasami musi powiedzieć pacjetowi coś niemiłego. I jeszcze odmówiła mi swoich spostrzeżeń i zakończyła sesję 7 min wcześniej.
1 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
OK. Nie wiem czy to jedynie związane jest z relacjami z mamą. Czy również złe doświadczenia z innymi kobietami. Już w liceum jedna z koleżanek spytała się mnie czemu jestem taki chłodny. Poza tym przecież nie będę każdej koleżance tłumaczyć, że nie lubię takiej formy kontaktu. Gdy jakaś kobieta próbuje mnie dotknąć to uciekam lub odsuwam rękę (zależnie gdzie chce mnie dotknąć). Dodatkowo nie chcę też ewentualnie zniechęcić kobiet/koleżanek do siebie z powodu takich ograniczeń. Nigdy też nie byłem w bliższej relacji z kobietą/koleżanką. Co prawda spotykałem się przez pewien czas z koleżanką (w liceum). Ale nawet ani razu nie: przytuliła, pocałowała, nie wzięła za dłoń, itp W związku z takim podejściem miałem sytuację, że kilka osób oficjalnie spytało się mnie czy jestem gejem. Nie wnikając czy to było kulturalne lub nie kulturalne zachowanie z ich strony.
3 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
A czy chciałabyś porozmawiać ze mną? Może łatwiej będzie ci otworzyć się przed kimś z kim porozmawiasz online
7 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
Dobry wieczór czy to możliwe żeby ktoś słyszał moje myśli ???:-)
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Też mam szersze ramiona i "płaskodupie", dobrany strój załatwia sprawę. Zawsze możesz stawiać na dobrej jakości ciuchy. Masę ludzi robi korekte nosa, podbródka. Poszukaj w internecie takich metamorfoz. Może faktycznie tego potrzebujesz i taka decyzja może odmienić twoje życie. Mężowi łatwo z tobą poszło bo to ty go wybrałaś. Uwierz mi jeśli mężczyzna nie jest w jakiś sposób atrakcyjny dla kobiety to nie ma u niej szans. Zobacz jak to wygląda w świecie zwierząt, i na poziomie potrzeb biologicznych mechnizmy są takie same. A czy ty się nie zaczynasz rozgladać za kimś innym, że tak wpadasz w czarną rozpacz? Jak słowa męża dalej Cię dreczą to wróć do tematu, powiedz mu, że przykro było to usłyszeć i dalej masz te słowa w głowie. To, że nie powinno się zakładać rodziny ze strachu przed samotnością i czujesz się oszukana przez niego. Zobacz co Ci powie. Wiadomo mnóstwo ludzi dostało kosza. I jeśli on miał 2-3 relacje w której został odrzucony to chyba normalna sprawa, bo małżeństw od pierwszej miłości to ja nie znam za wiele. I mężczyźni podejmują więcej prób zdobycia partnerki niż kobiety. Może o to mu chodziło, tylko niefortunnie dobrał słowa. Znasz historię jego podbojów?
11 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Reklama:
Reklama: