Reklama:

OncoTICE

Postać farmaceutyczna: Proszek do sporządzania zawiesiny do podawania do pęcherza moczowego , 2-8 x 108 CFU żywych, atenuowanych prątków BCG/fiolkę
Reklama:

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

  1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO

  2. OncoTICE

    BCG ad immunocurationem

    BCG do immunoterapii

    2-8 x 108 CFU żywych, atenuowanych prątków BCG (Bacillus Calmette-Guerin), podszczep TICE Proszek do sporządzania zawiesiny do podawania do pęcherza moczowego

  3. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY

  4. 1 fiolka zawiera:

    żywe atenuowane prątki BCG (Bacillus Calmette-Guerin), podszczep TICE 2-8 x 108 CFU*

    *jednostki tworzące kolonie (Colony Forming Units)

    Po rekonstytucji w 50 ml soli fizjologicznej, zawiesina zawiera 0,4–1,6 x 107 CFU/ml.

    Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

  5. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA

  6. Proszek do sporządzania zawiesiny do podawania do pęcherza moczowego

  7. SZCZEGÓŁOWE DANE KLINICZNE

    1. Wskazania do stosowania

    2. Produkt leczniczy OncoTICE stosowany jest w leczeniu płaskonabłonkowego raka in situ pęcherza moczowego (łac. Carcinoma in situ CIS) oraz jako leczenie uzupełniające po przezcewkowym wycięciu (ang. Transurethral resection TUR) pierwotnego ogniska lub wznowy raka brodawczakowatego nabłonka pęcherza moczowego w stadium TA (stopień 2 lub 3) lub w stadium T1 (stopień 1, 2 lub 3).

      OncoTICE zaleca się w stadium TA stopnia 1 raka brodawczakowatego, tylko wtedy, kiedy istnieje bardzo wysokie ryzyko nawrotu.

    3. Dawkowanie i sposób podawania

    4. Przygotowanie zawiesiny produktu leczniczego OncoTICE patrz punkt 6.6.

      Dawkowanie

      Po rekonstytucji i rozcieńczeniu, zawartość jednej fiolki produktu OncoTICE jest podawana za pomocą cewnika do pęcherza moczowego.

      Rozpoczęcie leczenia

      OncoTICE podaje się zazwyczaj dopęcherzowo raz w tygodniu przez 6 tygodni.

      Podczas stosowania produktu OncoTICE jako leczenia uzupełniającego po przezcewkowej resekcji (TUR) powierzchownego raka pęcherza moczowego (patrz punkt 4.1), leczenie produktem OncoTICE należy rozpocząć pomiędzy 10 a 15 dniem po wykonaniu TUR. Nie należy rozpoczynać leczenia

      produktem leczniczym OncoTICE do czasu całkowitego zagojenia się uszkodzeń błon śluzowych po TUR.

      Leczenie podtrzymujące

      Schemat leczenia polega na cotygodniowym podawaniu produktu OncoTICE w ciągu trzech kolejnych tygodni w miesiącach 3, 6 i 12 od rozpoczęcia leczenia.

      Konieczność zachowania leczenia podtrzymującego co 6 miesięcy po upływie pierwszego roku

      leczenia, powinna być oceniana na podstawie cech guza i odpowiedzi klinicznej. Sposób podawania

      Do pęcherza moczowego należy wprowadzić cewnik przez cewkę moczową i całkowicie opróżnić pęcherz.

      50 ml zawiesiny produktu leczniczego OncoTICE wprowadzić przez cewnik do pęcherza moczowego na zasadzie przepływu grawitacyjnego. Po wprowadzeniu zawiesiny OncoTICE do pęcherza należy usunąć cewnik.

      Zawiesina OncoTICE musi pozostać w pęcherzu moczowym przez 2 godziny po wprowadzeniu. W tym czasie należy dołożyć wszelkich starań, aby wprowadzona zawiesina OncoTICE miała odpowiedni kontakt z całą powierzchnią błony śluzowej pęcherza. W związku z tym nie należy

      pacjenta unieruchamiać lub w przypadku pacjentów leżących, powinno się ich przekładać z pozycji na wznak na brzuch i odwrotnie, co 15 minut.

      Po 2 godzinach utrzymywania zawiesiny OncoTICE w pęcherzu, należy polecić pacjentowi oddanie moczu w pozycji siedzącej.

      Przez 6 godzin od zakończenia podania tego produktu, mocz powinien być oddawany w pozycji siedzącej. Za każdym razem przed spłukaniem toalety należy wlać do niej dwa kubki wybielacza i odczekać 15 minut do spuszczenia wody.

      Uwaga:

      Pacjentom nie wolno przyjmować żadnych płynów w ciągu czterech godzin poprzedzających podanie produktu, ani też w czasie, gdy zawiesina OncoTICE pozostaje w pęcherzu (tj. przez 2 godziny od podania).

    5. Przeciwwskazania

      • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

      • Zakażenia dróg moczowych. W tych przypadkach należy przerwać leczenie produktem OncoTICE aż do uzyskania ujemnego wyniku hodowli bakterii z moczu oraz odstawienia antybiotyku i (lub) środków odkażających mocz.

      • Makroskopowy krwiomocz. W tych przypadkach należy przerwać leczenie produktem OncoTICE aż do wyleczenia lub ustąpienia krwiomoczu.

      • Klinicznie objawowa, czynna gruźlica. Czynna gruźlica powinna być wykluczona u osób

        z dodatnią próbą tuberkulinową przed rozpoczęciem leczenia produktem OncoTICE.

      • Leczenie produktami przeciwgruźliczymi, jak streptomycyna, kwas paraaminosalicylowy (PAS), izoniazyd (INH), ryfampicyna i etambutol.

      • Zaburzenie odpowiedzi immunologicznej, niezależnie od tego, czy jest wrodzone, wywołane chorobą, lekami lub inną metodą leczenia.

      • Dodatni wynik badania serologicznego w kierunku HIV.

      • Ciąża i okres karmienia piersią.

    6. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania

      • Przed pierwszym podaniem produktu OncoTICE należy wykonać próbę tuberkulinową. Jeżeli wynik jest dodatni, dopęcherzowe stosowanie produktu OncoTICE jest przeciwwskazane tylko wtedy, gdy istnieją dodatkowe kliniczne dowody czynnego zakażenia gruźlicą.

      • Uszkodzenie śluzówki cewki moczowej lub pęcherza podczas cewnikowania lub inne uszkodzenia śluzówki mogą ułatwić ogólnoustrojowe zakażenie prątkami BCG TICE. Zaleca się opóźnienie podania produktu OncoTICE do momentu wygojenia uszkodzonej błony śluzowej.

      • U pacjentów ze znanymi czynnikami ryzyka zakażeniem HIV, przed rozpoczęciem leczenia zalecane jest wykonanie odpowiednich badań w kierunku HIV.

      • Pacjentów należy monitorować pod względem objawów ogólnoustrojowego zakażenia BCG

        i objawów toksyczności po każdym podaniu dopęcherzowym.

      • Produktu OncoTICE nie należy podawać dożylnie, podskórnie ani domięśniowo.

      • Mając na względzie bezpieczeństwo partnera seksualnego, zalecane jest powstrzymywanie się od współżycia w ciągu tygodnia po zastosowaniu produktu OncoTICE lub stosowanie prezerwatywy.

      • Stosowanie OncoTICE może dawać dodatni wynik podskórnego testu tuberkulinowego

        u pacjentów wrażliwych na tuberkulinę.

      • Rekonstytucję, przygotowanie i podawanie zawiesiny OncoTICE należy przeprowadzać w warunkach aseptycznych.

      • Należy unikać możliwości skażenia prątkami BCG TICE, do którego może dojść po rozlaniu zawiesiny OncoTICE. Każda rozlana ilość zawiesiny OncoTICE powinna być usunięta poprzez przykrycie jej papierowym ręcznikiem nasączonym środkiem dezynfekującym, co najmniej przez 10 minut. Wszystkie zużyte sprzęty i materiały powinny być traktowane jako zagrożenie biologiczne.

      • Przypadkowe zakażenie prątkami BCG TICE może wystąpić poprzez uszkodzoną skórę, inhalację lub spożycie zawiesiny OncoTICE. Prątki BCG TICE nie powinny wywoływać znaczących negatywnych skutków u osób zdrowych. Jednak w przypadku podejrzenia, przypadkowego narażenia na zakażenie, zaleca się niezwłoczne wykonanie podskórnego testu tuberkulinowego i powtórzenie go po 6 tygodniach.

      • Pacjentów należy monitorować pod kątem wystąpienia objawów ogólnoustrojowego zakażenia BCG i objawów toksyczności po każdym podaniu dopęcherzowym. Należy poinformować pacjenta o możliwości późnego pojawienia się objawów zakażeń BCG. Objawy mogą być opóźnione o miesiące lub lata po podaniu ostatniej dawki. Należy poinstruować pacjentów, aby w przypadku wystąpienia takich objawów jak gorączka i utrata masy ciała o nieznanym pochodzeniu, zwrócili się do personelu medycznego.

    7. Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji

    8. Prątki zawarte w OncoTICE są wrażliwe na działanie większości antybiotyków, a zwłaszcza na działanie leków rutynowo stosowanych w leczeniu gruźlicy, takich jak streptomycyna, kwas paraaminosalicylowy (PAS), izoniazyd (INH), ryfampicyna i etambutol. Jednoczesne stosowanie antybiotyków może mieć wpływ na przeciwnowotworowe działanie produktu OncoTICE. Jeżeli pacjent leczony jest antybiotykiem, to należy rozważyć opóźnienie podania OncoTICE do pęcherza moczowego do czasu zakończenia antybiotykoterapii (patrz również punkt 4.3).

      Stosowanie leków immunosupresyjnych, hamujących produkcję komórek szpiku kostnego, radioterapia mogą zaburzać działanie przeciwnowotworowe produktu OncoTICE, dlatego nie należy łączyć tych terapii z podawaniem OncoTICE.

    9. Wpływ na płodność, ciążę i laktację

    10. Stosowanie produktu OncoTICE w leczeniu raka pęcherza jest przeciwwskazane u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią (patrz punkt 4.3).

    11. Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn

    12. OncoTICE nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów

      i obsługiwania maszyn.

    13. Działania niepożądane

    14. Podsumowanie profilu bezpieczeństwa stosowania

      Działania niepożądane związane z podawaniem produktu OncoTICE do pęcherza moczowego są zazwyczaj łagodne i przemijające. Wydaje się, że toksyczność i działania niepożądane są powiązane bezpośrednio ze skumulowaną ilością prątków BCG TICE, podawaną podczas kolejnych wlewów.

      U około 90% pacjentów występują objawy miejscowego podrażnienia pęcherza moczowego.

      Bardzo często występują częstomocz i bolesność i trudność w oddawaniu moczu. Zapalenie pęcherza oraz reakcje zapalne (ziarniniaki) występujące w błonie śluzowej pęcherza moczowego po podaniu BCG, powodujące występowanie tych objawów, mogą być zasadniczą częścią przeciwnowotworowej aktywności BCG. Objawy te w większości przypadków ustępują w ciągu dwóch dni po podaniu produktu, a zapalenie pęcherza nie wymaga leczenia. Podczas leczenia podtrzymującego za pomocą prątków BCG TICE, objawy zapalenia pęcherza moczowego mogą być bardziej zaznaczone i trwać dłużej. W przypadkach, gdy nasilenie występujących objawów jest znaczne, do momentu ich ustąpienia można zastosować izoniazyd (300 mg na dobę) oraz środki przeciwbólowe.

      Często obserwuje się złe samopoczucie, niewielką lub umiarkowaną gorączkę i (lub) objawy grypopodobne (gorączka, dreszcze, złe samopoczucie i ból mięśni), którym może towarzyszyć miejscowe, toksyczne podrażnienie, często odzwierciedlające reakcje nadwrażliwości, które mogą być leczone objawowo. Objawy te pojawiają się zazwyczaj w ciągu 4 godzin po podaniu i utrzymują się przez 24 do 48 godzin. Gorączka powyżej 39C ustępuje zazwyczaj w ciągu 24 do 48 godzin, jeżeli zastosuje się środki przeciwgorączkowe (zalecany paracetamol) i płyny. Jednakże często niemożliwe jest odróżnienie tych reakcji gorączkowych od wczesnego ogólnoustrojowego zakażenia BCG, które wymaga rozpoczęcia leczenia przeciwgruźliczego. W przypadku gorączki powyżej 39ºC, która pomimo leczenia przeciwgorączkowego nie ustąpiła w ciągu 12 godzin należy rozważyć ogólnoustrojowe zakażenie BCG wymagające klinicznego potwierdzenia testami diagnostycznymi

      i leczenia.

      Tabela 1 Działania niepożądane zgłaszane po wprowadzeniu produktu leczniczego do obrotu

      (MedDRA 6.1)

      Częstość

      Klasyfikacja wg MedDRA

      Działania niepożądane

      Bardzo często

      (≥ 1/10)

      Zaburzenia nerek i dróg moczowych

      Zapalenie pęcherza, bolesność

      i trudność w oddawaniu moczu,

      częstomocz, krwiomocz

      Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

      Objawy grypopodobne, gorączka, złe samopoczucie, zmęczenie

      Często

      (≥ 1/100 do < 1/10)

      Zakażenia i zarażenia pasożytnicze

      Zakażenia dróg moczowych

      Zaburzenia krwi i układu chłonnego

      Niedokrwistość

      Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

      Zapalenie płuc

      Zaburzenia żołądka i jelit

      Ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka

      Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe

      i tkanki łącznej

      Ból stawów, zapalenie stawów, ból mięśni

      Zaburzenia nerek i dróg moczowych

      Nietrzymanie moczu, nagłe parcie na mocz, nieprawidłowe wyniki badania moczu

      Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

      Dreszcze

      Częstość

      Klasyfikacja wg MedDRA

      Działania niepożądane

      Niezbyt często

      (≥ 1/1000 do < 1/100)

      Zakażenia i zarażenia pasożytnicze

      Rozsiane zakażenie prątkami Bacillus Calmette-Guerin (BCG),

      (zakażenia gruźlicze)1, w tym zakażenia o opóźnionym początku5

      Zaburzenia krwi i układu chłonnego

      Niedokrwistość aplastyczna, małopłytkowość

      Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

      Zapalenie wątroby

      Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

      Wysypki, wykwity skórne oraz

      osutki NEC1

      Zaburzenia nerek i dróg moczowych

      Zwężenie pęcherza, ropomocz, zatrzymanie moczu, niedrożność moczowodów

      Badania diagnostyczne

      Zwiększenie stężenia enzymów wątrobowych

      Rzadko

      (≥ 1/10 000 do < 1000)

      Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

      Kaszel

      Zaburzenia układu rozrodczego

      i piersi

      Zapalenie najądrzy

      Bardzo rzadko

      (< 1/10 000)

      Zakażenia i zarażenia pasożytnicze

      Zapalenie gardła, zapalenie jąder, zespół Reitera, gruźlica toczniowa

      Zaburzenia krwi i układu chłonnego

      Uogólnione powiększenie węzłów chłonnych

      Zaburzenia metabolizmu

      i odżywiania

      Anoreksja

      Zaburzenia psychiczne

      Stan dezorientacji

      Zaburzenia układu nerwowego

      Zawroty głowy, upośledzenie czucia3, przeczulica dotykowa3, parestezje, senność, ból głowy,

      wzmożone napięcie, nerwobóle3

      Zaburzenia oka

      Zapalenie spojówek

      Zaburzenia ucha i błędnika

      Zawroty głowy3

      Zaburzenia naczyniowe

      Niedociśnienie

      Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

      Zapalenie oskrzeli, duszność, katar

      Zaburzenia żołądka i jelit

      Niestrawność3, wzdęcia3

      Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

      Łysienie, nadmierne pocenie się

      Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe

      i tkanki łącznej

      Ból pleców

      Zaburzenia nerek i dróg moczowych

      Ostra niewydolność nerek

      Zaburzenia układu rozrodczego i piersi

      Zapalenie żołędzi i napletka, zapalenie gruczołu krokowego, dyskomfort sromu i pochwy3

      Częstość

      Klasyfikacja wg MedDRA

      Działania niepożądane

      Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

      Ból w klatce piersiowej, obrzęki obwodowe, ziarniniak2

      Badania diagnostyczne

      Zwiększenie poziomu swoistego

      antygenu gruczołu krokowego, zmniejszenie masy ciała

      Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych)

      Zaburzenia oka

      Zakaźne zapalenie wnętrza gałki

      ocznej

      Zaburzenia naczyniowe

      Zapalenie naczyń3,4

      NEC = not elsewhere classified (nieklasyfikowany nigdzie więcej)

      1 termin „High level” zamiast terminu „Preferred”

      2 ziarniniak obserwowano w różnych narządach w tym aorcie, pęcherzu, najądrzu, przewodzie pokarmowym, nerkach, wątrobie, płucach, węzłach chłonnych, otrzewnej, gruczole krokowym

      3 raportowano wyłącznie izolowane przypadki po wprowadzeniu produktu leczniczego do obrotu 4 zakażenie wywołane przez BCG objawiające się jako zapalenie naczyń, w tym ze strony ośrodkowego układu nerwowego, zaobserwowano po wprowadzeniu do obrotu.

      5 dokładnie opisane poniżej w punkcie „Opis wybranych działań niepożądanych”

      Opis wybranych działań niepożądanych

      Ogólnoustrojowe zakażenie BCG może być spowodowane urazowym cewnikowaniem, perforacją pęcherza moczowego lub wcześniejszym podaniem BCG po rozległej przezcewkowej resekcji (TUR) powierzchniowego raka pęcherza moczowego. Te ogólnoustrojowe zakażenia mogą objawiać się zapaleniem płuc, zapaleniem wątroby, cytopenią, tętniakiem bakteryjnym, zapaleniem naczyń, zakaźnym zapaleniem wnętrza gałki ocznej i (lub) posocznicą, pojawiającymi się często po okresie gorączki i złego samopoczucia, ze stopniowym nasileniem objawów (Patrz punkt 4.4).Wystąpienie zakażeń ogólnoustrojowych może być również opóźnione o miesiące lub lata po podaniu ostatniej dawki i należy poinstruować pacjentów, aby zwrócili się do personelu medycznego w przypadku wystąpienia takich objawów jak gorączka i utrata masy ciała o nieznanym pochodzeniu. Pacjentów

      z objawami ogólnoustrojowego zakażenia BCG spowodowanego zastosowaną terapią należy

      w odpowiedni sposób leczyć środkami przeciwgruźliczymi zgodnie z zalecanymi schematami leczenia

      gruźlicy. W tych przypadkach dalsze leczenie produktem OncoTICE jest przeciwwskazane.

      Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

      Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:

      Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel.: + 48 22 49 21 301, Faks: + 48 22 49 21 309,. Strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl.

      Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

    15. Przedawkowanie

    16. Do przedawkowania dochodzi w sytuacjach, w których we wlewie podanym do pęcherza moczowego zastosowana zostanie zawartość więcej niż jednej fiolki produktu OncoTICE.

      W przypadku przedawkowania należy dokładnie zbadać pacjenta pod kątem występowania objawów ogólnoustrojowego zakażenia BCG i jeżeli jest to konieczne, zastosować leczenie środkami przeciwgruźliczymi.

  8. WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE

    1. Właściwości farmakodynamiczne

    2. Grupa farmakoterapeutyczna: Leki immunostymulujące, kod ATC: L03AX03

      OncoTICE jest produktem immunostymulującym o działaniu przeciwnowotworowym. Mechanizm działania nie jest znany. Wyniki badań wskazują na czynną niespecyficzną odpowiedź immunologiczną. Bakterie BCG wywołują zapalną miejscową odpowiedź związaną z różnorodnością komórek immunologicznych jak makrofagi, naturalne komórki cytotoksyczne i komórki T.

    3. Właściwości farmakokinetyczne

    4. Wiadomo, że prątki BCG TICE wiążą się swoiście z fibronektyną w ścianie pęcherza moczowego. Jednakże większość produktu OncoTICE po zastosowaniu do pęcherza w postaci wlewu zostaje wydalona podczas pierwszego oddania moczu po dwóch godzinach po podaniu.

    5. Przedkliniczne dane o bezpieczeństwie

    6. Brak istotnych wyników.

  9. DANE FARMACEUTYCZNE

    1. Wykaz substancji pomocniczych

    2. Laktoza jednowodna Asparagina jednowodna Kwas cytrynowy jednowodny Dipotasu fosforan

      Magnezu siarczan siedmiowodny Amonowo-żelazowy cytrynian Glicerol

      Amonowy wodorotlenek

      Cynku mrówczan

    3. Niezgodności farmaceutyczne

    4. Produkt OncoTICE jest niezgodny z roztworami hipo- i hipertonicznymi. OncoTICE należy rekonstytuować w izotonicznym roztworze soli fizjologicznej jak opisano w punkcie 6.6.

      Innych badań dotyczących niezgodności nie wykonywano.

    5. Okres ważności

    6. 1 rok

      OncoTICE nie zawiera konserwantów.

      Zawiesina uzyskana po rekonstytucji i rozcieńczeniu może być przechowywana maksymalnie przez dwie godziny w temperaturze od 2º do 8ºC jeżeli jest chroniona przed światłem. Z mikrobiologicznego punktu widzenia produkt należy zużyć natychmiast, chyba, że metoda otwierania/ rekonstytucji i rozcieńczania wyklucza ryzyko zanieczyszczenia bakteryjnego. Odpowiedzialność za produkt niezużyty natychmiast, czas i warunki przechowywania przygotowanej zawiesiny ponosi osoba stosująca.

    7. Specjalne środki ostrożności podczas przechowywania

    8. Przechowywać w lodówce (2C - 8C). Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

    9. Rodzaj i zawartość opakowania

    10. Fiolka ze szkła typu I z korkiem z gumy bromobutylowej – opakowanie po 1 lub 3 fiolki. Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

    11. Specjalne środki ostrożności dotyczące usuwania i przygotowania produktu leczniczego do stosowania

    12. OncoTICE zawiera żywe atenuowane prątki BCG. Ze względu na ryzyko zakażenia, zawiesina powinna być przygotowywana, podawana i usuwana tak jak materiały powodujące zagrożenie biologiczne (patrz punkt 4.4). Należy rozważyć użycie bezigłowego zamkniętego systemu do przeniesienia produktu leczniczego OncoTICE z opakowania bezpośredniego (fiolki) do sprzętu do przygotowania zawiesiny do podania.

      Poniższe procedury należy przeprowadzić w warunkach aseptycznych:

      Rekonstytucja

      Używając jałowej strzykawki, należy dodać 1 ml jałowego roztworu soli fizjologicznej do zawartości jednej fiolki produktu OncoTICE. Należy się upewnić, że igła strzykawki jest wprowadzona przez środek gumowego korka do fiolki produktu OncoTICE. Całość odstawić na kilka minut.

      Następnie należy delikatnie wstrząsnąć fiolkę aż do uzyskania jednorodnej zawiesiny. (Uwaga

      należy unikać energicznego wstrząsania).

      Przygotowanie zawiesiny do podania

      Po rekonstytucji, zawiesinę należy rozcieńczyć w jałowej soli fizjologicznej do objętości 49 ml. Pustą fiolkę należy przepłukać 1 ml jałowej soli fizjologicznej. Płyn po płukaniu należy dodać do zawiesiny uzyskując końcową objętość 50 ml. Uzyskaną zawiesinę należy ostrożnie wymieszać. Zawiesina jest już gotowa do użycia i zawiera 2-8 x 108 CFU prątków BCG TICE.

  10. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU

  11. MSD Polska Sp. z o.o. ul. Chłodna 51

    00-867 Warszawa

  12. NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU

  13. R/6711

  14. DATA WYDANIA PIERWSZEGO POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU I DATA PRZEDŁUŻENIA POZWOLENIA

  15. Data wydania pierwszego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 03 czerwca 1996 r.

    Data ostatniego przedłużenia pozwolenia: 20 sierpnia 2013 r.

  16. DATA ZATWIERDZENIA LUB CZĘŚCIOWEJ ZMIANY TEKSTU

CHARAKTERYSTYKI PRODUKTU LECZNICZEGO

17/12/2021

Reklama: